Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podziękowania dla dzielnicowego za pomoc

„Dzięki pomocy i zaangażowaniu takich osób, jak Pan Tomasz, możemy razem, czując się

Podziękowania dla dzielnicowego za pomoc

„Dzięki pomocy i zaangażowaniu takich osób, jak Pan Tomasz, możemy razem, czując się bezpiecznie, nieść pomoc, ratować życie i zdrowie maltretowanych zwierząt…”. To fragment podziękowań, które wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudnika mł. insp. Krzysztofa Urbana dla dzielnicowego sierż. szt. Tomasza Wójcika. Policjant na co dzień rozwiązuje problemy mieszkańców na terenie gminy Głogówek. Jednak z wielkim sercem, dogląda również warunków w jakich przetrzymywane są zwierzęta.
Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Dlatego sierż. szt. Tomasz Wójcik oraz przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami po otrzymaniu sygnałów, że na terenie Głogówka w dwóch miejscach właściciele zwierząt nie zapewniają im właściwych warunków skontrolowali te miejsca.
Informacje te potwierdziły się. Warunki bytowania zwierząt pozostawiały wiele do życzenia a sytuacja finansowa ich właścicieli nie pozwalała na zapewnienie im właściwej opieki. Dobra współpraca dzielnicowego oraz inspektorów TOZ-u przyczyniła się do odebrania trzech psów za zgodą właścicieli. Zwierzęta trafiły pod właściwy adres i zostały objęte opieką weterynaryjną.
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudnika mł. insp. Krzysztofa Urbana wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego sierż. szt. Tomasza Wójcika za zaangażowanie oraz działania na rzecz ochrony zwierząt.
Pamiętajmy, jeśli mamy informację o znęcaniu się nad zwierzętami skontaktujmy się z Policją, Strażą Miejską lub Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.

Źródło KPP Prudnik

1401
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dzięki reakcji pracowników firmy remontującej drogę policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Wiadomości

Policjanci z Prudnika zatrzymali nietrzeźwego kierowcę bmw, który wjechał w budynek mieszkalny.

Wiadomości

Młoda kobieta straciła przytomność w centrum miasta. Wszystko zadziało się na oczach prudnickich dzielnicowych, którzy natychmiast udzielili

Z ostatniej chwili

Służby ratunkowe interweniowały w jednym z bloków przy ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie Koźlu , gdzie dwulatek zamknął mamę w pokoju.