Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU KRAPKOWICKIEGO

Za nami długi świąteczny weekend. W jego trakcie krapkowiccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Za nami długi świąteczny weekend. W jego trakcie krapkowiccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Kontrolowali między innymi prędkość z jaką poruszali się kierowcy oraz ich stan trzeźwości. Od czwartku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku, gdzie 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Dodatkowo policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych. Zatrzymali również uprawnienia kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat krapkowicki czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozachz wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkość i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców.
Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili blisko 130 badań stanu trzeźwości oraz 150 kontroli stanu technicznego pojazdów. Policjanci ruchu drogowego w tym czasie nałożyli blisko 60 mandatów karnych na kierujących pojazdami, głównie za zbyt szybką jazdę. Mundurowi sprawdzali również prędkość oraz sposób przewożenia pasażerów. Zadaniem mundurowych było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat.
Na terenie naszego powiatu, od czwartku do niedzieli, doszło do jednego wypadku, gdzie 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Dodatkowo policjanci odnotowali 6 kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Zatrzymali również uprawnienia jednemu kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.
Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w niedzielę, tuż po godzinie 19.00, na drodze krajowej 45, na wysokości miejscowości Gwoździce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku, doszło do zderzenia osobowego mercedesa z volkswagenem. Na te chwilę, przyczyna tego zdarzenia nie jest znana. W wypadku brało udział 7 uczestników. Niestety 2 z nich, 22-letni kierowca i 20-letnia pasażerka mercedesa, ponieśli śmierć na miejscu. Pozostali uczestnicy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali.
Pamiętajmy! Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do zimowych warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako piesi używajmy elementów odblaskowych i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.
Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.
Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

KPP w Krapkowicach

2061
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W nocy 16 marca na DK40 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 36-letni kierujący stracił panowanie nad samochodem dostawczym

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 lutego o godzinie 18:57 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 11, w pobliżu miejscowości Gotartów.

Z ostatniej chwili

W czwartek 9 lutego o godzinie 12:33 służby ratunkowe dostały wezwanie z nr alarmowego 112 o wypadku na DW 414 na wysokości

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 30 stycznia o godzinie 21:00 doszło do wypadku na trasie Namysłów - Wilków. Zderzyły się tam dwa pojazdy - osobowe bmw i