Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU KRAPKOWICKIEGO

Za nami długi świąteczny weekend. W jego trakcie krapkowiccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Za nami długi świąteczny weekend. W jego trakcie krapkowiccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Kontrolowali między innymi prędkość z jaką poruszali się kierowcy oraz ich stan trzeźwości. Od czwartku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku, gdzie 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Dodatkowo policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych. Zatrzymali również uprawnienia kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat krapkowicki czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozachz wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkość i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców.
Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili blisko 130 badań stanu trzeźwości oraz 150 kontroli stanu technicznego pojazdów. Policjanci ruchu drogowego w tym czasie nałożyli blisko 60 mandatów karnych na kierujących pojazdami, głównie za zbyt szybką jazdę. Mundurowi sprawdzali również prędkość oraz sposób przewożenia pasażerów. Zadaniem mundurowych było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat.
Na terenie naszego powiatu, od czwartku do niedzieli, doszło do jednego wypadku, gdzie 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Dodatkowo policjanci odnotowali 6 kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Zatrzymali również uprawnienia jednemu kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.
Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w niedzielę, tuż po godzinie 19.00, na drodze krajowej 45, na wysokości miejscowości Gwoździce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku, doszło do zderzenia osobowego mercedesa z volkswagenem. Na te chwilę, przyczyna tego zdarzenia nie jest znana. W wypadku brało udział 7 uczestników. Niestety 2 z nich, 22-letni kierowca i 20-letnia pasażerka mercedesa, ponieśli śmierć na miejscu. Pozostali uczestnicy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali.
Pamiętajmy! Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do zimowych warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako piesi używajmy elementów odblaskowych i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.
Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.
Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

KPP w Krapkowicach

1987
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.

Z ostatniej chwili

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w nocy, 15 listopada o godz. 1.20 w Gronowicach, w powiecie kluczborskim.

Z ostatniej chwili

We wtorek 15 listopada o godzinie 1:20 służy ratunkowe zostały powiadomienie o wypadku na trasie Stare Olesno - Gronowice w powiecie

Z ostatniej chwili

W piątek przed godziną 11:00 miał miejsce wypadek drogowy w miejscowości Żaba na drodze krajowej DK39 w powiecie Namysłowskim.