Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczna trasa 401 – obwodnica Grodkowa”

Podczas tych policyjnych działań jednym z głównych zadań funkcjonariuszy było

Podsumowanie działań "Bezpieczna trasa 401 - obwodnica Grodkowa"

Podczas tych policyjnych działań jednym z głównych zadań funkcjonariuszy było zapobieganie i ujawnianie agresywnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze. Tylko na odcinku grodkowskiej obwodnicy policjanci ujawnili blisko 40 wykroczeń, które dotyczyły niestosowania się do znaku STOP i przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze zaangażowani w działania „Bezpieczna trasa 401 – obwodnica Grodkowa” zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Kontrolowali także ich trzeźwość i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy kierowca i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Policjanci swoją uwagę skupili na kierowcach, którzy w sposób rażący łamali prawo i stwarzali niebezpieczne sytuacje. Nie było taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nieprawidłowo wykonywali manewr wyprzedzania i zmiany pasa ruchu, a także niezgodnie z przepisami korzystali z telefonów komórkowych podczas kierowania. Pod lupę poszły również skrzyżowania dróg wojewódzkich 401 z 378 i 401 z 385, na których natężenie jest spore, a kierowcy nie stosują się do znaku stop i stwarzają ryzykowne sytuacje.

Dzięki wykorzystaniu policyjnego drona z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, mundurowi monitorowali odcinki dróg, w których dochodzi do wypadków drogowych i w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz. W ciągu kilku godzin policjanci odnotowali blisko 40 niebezpiecznych i rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego wśród kierowców. Kilku z nich nie zastosowało się do znaku „linia podwójna ciągła” i znaku „stop”. Ujawnione wykroczenia wiązały się również z nieprzestrzeganiem limitów prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów, które ze względu na stan techniczny nie powinny poruszać się po drodze.

Źródło KPP w Brzegu

1713
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic