Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczna DW 426”.Blisko 80 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego ze strzeleckiej oraz kędzierzyńsko-kozielskiej komendy przeprowadzili wspólnie działania pod nazwą „Bezpieczna

Podsumowanie działań „Bezpieczna DW 426”.Blisko 80 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego ze strzeleckiej oraz kędzierzyńsko-kozielskiej komendy przeprowadzili wspólnie działania pod nazwą „Bezpieczna droga wojewódzka 426 ”.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, a także nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 110 wykroczeń. Blisko 80 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Droga wojewódzka 426 to ciąg komunikacyjny, chętnie uczęszczany przez uczestników ruchu drogowego. Trasą Zawadzkie – Kędzierzyn-Koźle codziennie podróżuje kilkaset osób. Policjanci ruchu drogowego ze Strzelec Opolskich oraz Kędzierzyna-Koźla postanowili przyjrzeć się zachowaniom kierowców na wybranym odcinku podczas działań pn. „Bezpieczna droga wojewódzka 426”.

Podczas działań mundurowi skontrolowali ponad 100 pojazdów oraz ujawnili blisko 110 wykroczeń drogowych. Ponad połowa z nich dotyczyła niestosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Blisko 80 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymano również 3 dowody rejestracyjne, za niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

Wspólna inicjatywa policjantów ze strzeleckiej i kędzierzyńsko-kozielskiej komendy miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze o dużym natężeniu ruchu, a w szczególności ograniczenie liczby zdarzeń drogowych będących skutkiem przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami. Nadmierna prędkość, to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle

465
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic