Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Płacili znalezioną kartą bankomatową. Zatrzymani usłyszeli 10 zarzutów.

Głównie od nas – użytkowników – zależy bezpieczeństwo naszych kart płatniczych

Płacili znalezioną kartą bankomatową. Zatrzymani usłyszeli 10 zarzutów.

Głównie od nas – użytkowników – zależy bezpieczeństwo naszych kart płatniczych. To jedna z możliwości wygodnych i bezgotówkowych transakcji. Nie zwalnia nas to jednak z ostrożności i uwagi podczas korzystania z karty. Przekonał się o tym 60-letni mieszkaniec Lewina Brzeskiego, którego karta znalazła się w posiadaniu nieuczciwych znalazców. Podejrzewani zostali zatrzymani, a o ich losie zdecyduje sąd.

Kilka dni temu do policjantów z Lewina Brzeskiego zgłosił się poszkodowany. Z jego relacji wynika, że zagubił kartę płatniczą. Jak oświadczył musiała mu wypaść podczas porannego spaceru. Kiedy się zorientował i wrócił by sprawdzić, zguby już nie było.

Dzięki natychmiastowej reakcji poszkodowanego i przekazaniu swoich przypuszczeń funkcjonariuszom, podejrzewane osoby szybko zostały zatrzymane. Jeszcze tego samego dnia, przed południem policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali całą trójkę. To mieszkańcy miasta w wieku od 35 – 43 lat. Zatrzymani łącznie usłyszeli 10 zarzutów, które dotyczą, przywłaszczenia i kradzież z włamaniem na konto bankowe. Wszyscy przyznali się do zarzutów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku, na szczęście straty nie były duże. Środki na koncie w porę zostały zablokowane. Podczas transakcji z konta zniknęło 100 zł. Nie może tracić ostrożności podczas korzystania z kart płatniczych. Pamiętajmy, że złodzieje wykorzystują każdą sposobność by się wzbogacić. Obserwują nas i korzystają z naszej nieuwagi. Zabierają pozostawione w sklepach przy kasie portfele i zagubione karty płatnicze. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy zależy przede wszystkim od nas samych. To my musimy pilnować naszych portfeli, kart płatniczych i dostępu do kont. Uważnie odkładajmy je do portfela i nie nośmy luzem w kieszeniach. Gdy jednak utracimy kartę, natychmiast skontaktujmy się z bankiem, aby zablokować dostęp do płatności. W przypadku podejrzenia kradzieży niezwłocznie poinformujmy policjantów.

Źródło KPP Brzegu

1710
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

6 osób zatrzymanych, zabezpieczona dokumentacja medyczna i recepty, przeszukania w przychodni i aptece oraz podejrzenia o nielegalny handel

Wiadomości

Kryminalni z Zawadzkiego zatrzymali 24 latka, który miał na swoim koncie włamanie oraz zniszczenie posesji na terenie gminy Kolonowskie.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście