Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PIRACI DROGOWI NA GORĄCYM UCZYNKU.(WIDEO)

Chociaż sami możemy zadbać o wszystko, co w naszej mocy, aby podróż była bezpieczna, nie daje nam to pełnej gwarancji.

PIRACI DROGOWI NA GORĄCYM UCZYNKU.(WIDEO)

Chociaż sami możemy zadbać o wszystko, co w naszej mocy, aby podróż była bezpieczna, nie daje nam to pełnej gwarancji.

Dlatego wielu kierowców nie zgadza się na agresywną, niezgodną z przepisami jazdę. Wybryki piratów drogowych są coraz częściej nagrywane wideorejestratorami i przesyłane nam. Za pomocą skrzynki mailowej „Widzisz – zareaguj” możemy wyciągać konsekwencje wobec osób łamiących prawo na drodze. Zobaczcie na własne oczy niebezpieczne sytuacje, które wydarzyły się na naszych drogach.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z ważniejszych priorytetów w działaniach Policji. Wciąż nadmierna bądź nieodpowiednia prędkość, agresywna i brawurowa jazda oraz łamanie przepisów to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Wagę tego problemu dostrzega również coraz więcej kierowców, którzy nie godzą się na spotykaną na drodze agresję, łamanie prawa oraz brak kultury.

Wychodząc naprzeciw tym, dla których bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne uruchomiliśmy specjalną skrzynkę poczty elektronicznej problemdrogowy@op.policja.gov.pl, na którą można przesłać policjantom film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa. Policjanci ruchu drogowego analizują takie materiały i sprawdzą też jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drodze. Dodatkowo takie filmy i zdjęcia mogą zostać wykorzystane jako materiały profilaktyczne. Jeśli byłeś świadkiem łamania prawa ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa opolskiego – POWIADOM NAS!

Źródło POLICJA.pl

1428
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.