Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pijanego 20-latka w audi zatrzymała Brzeska drogówka. Okazało się…

Młody mężczyzna, bez prawo jazdy i pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę swojego audi. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu

zatrzymany przez policje , brzeg

Młody mężczyzna, bez prawo jazdy i pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę swojego audi. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu kiedy zatrzymali go policjanci z brzeskiej drogówki. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Teraz sąd zdecyduje o dalszym losie 20-latka.Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za kierownicę wsiadają nietrzeźwi. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Dla takiego zachowania nie ma wytłumaczenia i nigdy nie będzie taryfy ulgowej. Dlatego policjanci, podczas kontroli drogowej sprawdzają trzeźwość kierowców i pociągają do odpowiedzialności tych którzy łamią prawo.
Kilka dni temu policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali jednego z takich kierowców. Jego sposób jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Kiedy w jednej z miejscowości w gminie Olszanka, zatrzymali go do kontroli, okazało się że mieli rację. Badanie na urządzeniu pokazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 20-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i grzywną.
Musimy mieć świadomość, że nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Dlatego, kiedy masz podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj. Zgłoś to pod numer alarmowy, a funkcjonariusze sprawdzą twoje przypuszczenia. Nie pozwól by taki kierowca narażał życie i zdrowie innych. KPP w Brzegu

3353
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (30.06) około godz. 14:20. Kierujący samochodem osobowym wjechał na przejazd kolejowy wprost pod