Connect with us

Hi, what are you looking for?

Patryk Kuleszo blisko podium w mistrzostwach Europy enduro

W miniony weekend motocykliści rozpoczęli zmagania w Mistrzostwach Europy Enduro 2022.

W miniony weekend motocykliści rozpoczęli zmagania w Mistrzostwach Europy Enduro 2022. Inauguracyjna runda została rozegrana we włoskiej miejscowości Pietramontecorvino. W imprezie wystartowało ponad 110 zawodników, a wśród nich 8-osobowa ekipa biało-czerwonych z dwójką reprezentantów opolskiego HAWI RACING TEAM.

Dobry wynik uzyskał Patryk Kuleszo podróżujący po bezdrożach motocyklem Husqvarna 250 4T. W pierwszym dniu zmagań w generalce uplasował się na 36. miejscu. Nazajutrz utrzymał szybkie tempo jazdy, dzięki czemu poprawił się aż o sześć lokat. Kuleszo dwudniową rywalizację w klasie E1 ukończy na 4. pozycji.

Z trudami trasy nie poradziła sobie Patrycja Komko, która już w pierwszym dniu wycofała się z rajdu.

Miejsca pozostałych polskich motocyklistów:

Dawid Babicz – 3. w klasie E1,

Maciej Więckowski – 5. w klasie E2,

Kacper Baklarz – 5. w klasie E3,

Dawid Domański – 18. w klasie Youth (125).

W zawodach nie sklasyfikowano Aleksandra Bracika (klasa E2) i Ewę Pikosz (klasa Woman), którzy podobnie jak Patrycja Komko nie ukończyli rajdu.

Druga runda europejskiego Championatu już za niecałe dwa tygodnie w węgierskiej miejscowości Tamasi.

Źródło: Hawi Racing Team
Zdjęcia: PZM, Pavlína Mařáčková (Paja – enduro cz), Maciej Brawata, X-cross MEDIA.

1481

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dzisiaj, w godzinach nocnych na ulicy Chrobrego w Zdzieszowicach, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Motocykliści HAWI Racing Team startowali w IX i X rundzie Mistrzostw Polski, które odbyły się wspólnie z Pucharem Polski oraz finałową

Zderzenie samochodu nissan z motocyklem na ul.Luboszyckiej w Opolu.