Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Oświadczenie Struxi sp. z o.o.

Informowaliśmy Państwa o problemach karetki pogotowia na jednym z osiedli w Opolu –

Informowaliśmy Państwa o problemach karetki pogotowia na jednym z osiedli w Opolu – Chmielowicach. Otrzymaliśmy od firmy Struxi, realizującej w tym miejscu inwestycję, oświadczenie w sprawie wczorajszego zdarzenia. Prezentujemy jego treść:

W dniu dzisiejszym na ulicy Róży Wiatrów na odcinku pomiędzy ulicą Dąbową a Szmaragdową ugrzęzła karetka pogotowia.
Jest to odcinek ulicy gminnej, który nie jest utwardzony i po intensywnych opadach dla wielu samochodów może być nie przejezdny.

Zdajemy sobie sprawę, że proces inwestycyjny budowy nowej docelowej nawierzchni ulicy Róży Wiatrów jest już uruchomiony przez Urząd Miasta, a jego realizacja wymaga czasu.
Doceniamy także zastosowane rozwiązanie tymczasowe polegające na częściowym utwardzeniu ulicy Róży Wiatrów na określonych odcinkach frezowiną, co pozwala na dojazd utwardzoną nawierzchnią do wszystkich posesji.

Jak widać jednak, takie rozwiązanie nie zapobiegło sytuacji, w której kierowca nie znający osiedla wybrał dojazd do posesji przez nie utwardzony odcinek ulicy Róży Wiatrów.
Aby uniknąć podobnych sytuacji, do czasu wybudowania nowej nawierzchni, zwróciliśmy się do UM z propozycją tymczasowego utwardzenia ulicy Róży Wiatrów frezowiną na wszystkich, obecnie nie utwardzonych odcinkach.
Ze swojej strony zadeklarowaliśmy pomoc dla UM w zakresie nieodpłatnego udostępnienia niezbędnego sprzętu i realizacji prac budowlanych.
Po stronie UO pozostaje dostarczenie frezowiny i wydanie zgód na realizację prac budowalnych.

6533
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października przed godziną 10:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na ul. Katowickiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

W poniedziałkowy poranek odbyły się działania policjantów ruchu drogowego pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych".

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 3 października po godzinie 14:00 doszło do zderzenia karetki jadącej na sygnale z osobowym volvo na skrzyżowaniu ulic