Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ostrzegamy przed ulicznymi wróżbami. Kobieta straciła biżuterię.

47-latka dała się namówić na wróżbę. Niestety kobieta oferująca usługę, nie miała uczciwych

Ostrzegamy przed ulicznymi wróżbami. Kobieta straciła biżuterię.

47-latka dała się namówić na wróżbę. Niestety kobieta oferująca usługę, nie miała uczciwych zamiarów. Odwróciła uwagę poszkodowanej i ukradła jej biżuterię. Osoby proponujące wróżbę nie zawsze mają czyste intencje. Szukają łatwego sposobu na wzbogacenia się, dlatego ostrzegamy przed zbytnią ufnością w takich sytuacjach.


17 maja, do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zgłosiła się poszkodowana. Jak wynikało z jej relacji, chwilę wcześniej została okradziona. W jednej z galerii w mieście podeszła do niej kobieta i poprosiła o pomoc. Tłumaczyła, że nie ma co jeść i jest głodna. Tym wzbudziła litość 47-latki, która dała jej 10 zł. W zamian kobieta zaoferowała wróżbę. Wszystko trwało zaledwie chwilę, a całej sytuacji przyglądała się znajoma podejrzewanej. Zaabsorbowana 47-latka, nie zauważyła kiedy „wróżka” ściągnęła jej pierścionki z palców. Gdy zorientowała się, że została okradziona, obie kobiety szybko się oddaliły. Poszkodowana swoje straty oszacowała na 4 000 złotych.

Przestrzegamy przed ulicznymi wróżbami. Działania osób oferujących takie usługi bywają przykrywką do kradzieży. Są to osoby doskonale znające metody manipulacji i wzbudzające nasze zaufanie. Mówią co chcemy usłyszeć i wywołują nasze zainteresowanie, a jednocześnie odwracają uwagę od swoich prawdziwych zamiarów. Wówczas kradną cenne przedmioty, najczęściej biżuterię i pieniądze.

Gdy już dojdzie do takiego przestępstwa należy niezwłocznie zaalarmować policjantów pod numerem 112 i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, by móc opisać podejrzane osoby. To pozwoli na szybkie działanie funkcjonariuszy.

Źródło KPP Brzeg

1121
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic