Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Orkiestra Politechniki Opolskiej rozpoczyna sezon 2022/2023

Orkiestra Politechniki Opolskiej wraz z muzykami z orkiestr partnerskich

Orkiestra Politechniki Opolskiej wraz z muzykami z orkiestr partnerskich prowadzone przez Przemysława Ślusarczyka (pomysłodawcę i realizatora) rozpoczynają sezon koncertowy 2022/2023. Rozpoczęciem będzie prezentacja orkiestrowa w ramach XXVI edycji Warsztatów Muzycznych w malowniczej scenerii Mazowsza i II Dworku Władysława Reymonta w Chlewiskach k/Siedlec. 

Warsztaty Muzyczne to autorski cykl dyrygenta realizowany od 2001 roku. Gościł m.in. w Głuchołazach, Niwkach, Suchym Borze, Białym Dunajcu a od wielu lat w Reymontówce. XXVI edycja trwać będzie od 13 do 16 października. 15 października o godz. 18:00 młodzi muzycy zaprezentują się na miejscu w sali kominkowej w formie prezentacji orkiestrowej w ramach XI już sezonu „Z orkiestrą po zamkach i pałacach”. W programie znajdzie się polska i zagraniczna muzyka rozrywkowa, w tym utwory przygotowywane podczas imprezy. 

Warsztaty od samego początku realizacji przede wszystkim służą przygotowaniu nowego materiału na kolejny sezon orkiestry, wprowadzeniu nowych muzyków do orkiestry i przygotowaniu do realizacji autorskich cykli koncertów: Z orkiestrą po zamkach i pałacach, Muzyczne impresje czy programu na kultowe rejsy po Odrze w ramach Z orkiestrą po Odrze. Mamy nadzieję, że w 2023 roku po przerwie kolejne podejście do przywrócenia Opolskiego Ekspresu Dętego (zrealizowanych X edycji) okaże się szczęśliwe.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Opolskiej. Partnerami: wieloletni Mecenas Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. oraz partner Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Dzięki Mecenasowi młodzi ludzie mogą koncertować w regionie i poza jego granicami tworząc z orkiestr grupę koncertową el12 Opole Politechnic Band realizując powyższe imprezy. Mecenas obejmuje także opieką el12 Opole Politechnic Band Generacja 2.0 – septet wykonujący jazz, improwizację i polistyle.

491
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 25 października przed godziną 16:00 doszło do zderzenie dwóch pojazdów na ul.Prószkowskiej koło Politechniki Opolskiej na rondzie.

Z ostatniej chwili

250 słuchaczy Dziecięcej Politechniki Opolskiej uroczyście rozpoczęło w sobotę nowy rok akademicki.

Wiadomości

Pięć tysięcy studentów i ponad 430 nauczycieli akademickich uroczyście rozpoczęło w czwartek rok akademicki 2022/2023.

Kultura

– To bardzo interesujące i potrzebne wydarzenie – podkreślali uczestnicy Forum Maturzysty zorganizowanego na Politechnice Opolskiej.