Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Opolscy policjanci z pomocą uchodźcom z Ukrainy.(Zdjęcia)

Pomagamy i chronimy – to motto Polskiej Policji przybrało w ostatnich dniach szczególny wymiar. Policjanci z komendy miejskiej w Opolu, jako

Opolscy policjanci z pomocą uchodźcom z Ukrainy.(Zdjęcia)

Pomagamy i chronimy – to motto Polskiej Policji przybrało w ostatnich dniach szczególny wymiar. Policjanci z komendy miejskiej w Opolu, jako funkcjonariusze jednostki, która sąsiaduje z punktem recepcyjnym dla uchodźców, od wielu dni udzielają pomocy nie tylko prawnej, ale i materialnej.

Pomagamy…

Trudno pozostać obojętnym widząc płynącą przez granicę rzekę ludzi – głównie matek z dziećmi i osób starszych, wyczerpanych, zdezorientowanych, przerażonych. Opolscy policjanci udzielają wszelkiej pomocy tym, którym udało się przekroczyć granicę i dotrzeć do stolicy Opolszczyzny. Niemal każdego dnia nasi funkcjonariusze spotykają się z ukraińskimi rodzinami. Dodają im otuchy, tłumaczą, jak nie paść ofiarą oszustwa czy handlu ludźmi, czasami wystarczy tylko uśmiech czy uścisk dłoni.

Nasi funkcjonariusze zorganizowali także pomoc materialną, która została przekazana do punktu recepcyjnego w Opolu przy ul. Krakowskiej. Pieluchy, żywność, kosmetyki, medykamenty czy koce – to wszystko trafiło do potrzebujących wsparcia i pomocy ludzi, którzy napływają do nas z kraju ogarniętego wojną.

Chronimy …

Opolscy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, jak i przebywających na naszym terenie uchodźców. Policjanci zabezpieczają punkty recepcyjne, organizują ruch tak, by mógł odbywać się płynnie. Patrolują ulice, dworce, punkty zakwaterowania uchodźców i reagują na wszystkie przypadki łamania prawa. Policjanci dokładają wszelkich możliwych starań, aby każdy obywatel czuł się u nas bezpiecznie.

Zapewnienie bezpieczeństwa jest najważniejszym zadaniem wszystkich policjantów.

Źródło KMP Opole

708
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.