Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Opole włączy się w ogólnopolską akcję protestacyjną. Na ulicach zgasną latarnie.

Jutro o 17.00 zostaną wyłączone światła na 19 ulicach Opola

akcja protestacyjna, protest opole, protest w opolu, ogólnopolski protest, wygaszanie miasta, miasto w ciemnościach,

Jutro o 17.00 zostaną wyłączone światła na 19 ulicach Opola. Ciemno zrobi się na:
Krakowskiej, Wróblewskiego, Wojska Polskiego, 1 Maja, Niemodlińskiej, Oleskiej, Chabrów, Luboszyckiej, Fabrycznej, Plebiscytowej, Ozimskiej, Wrocławskiej, Pużaka, w Dzielnicy Generalskiej, Kościuszki, Sosnkowskiego, Witosa, Hallera, Domańskiego. Poza tym oświetlenie wyłączone będzie także na pl. Kopernika i w parku na os. Armii Krajowej.

Opole włączy się w ogólnopolską akcję protestacyjną. W załączeniu przesyłam informację prasową stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski dotyczącą jutrzejszej akcji „Światło”.
Poniżej do wykorzystania cytaty Prezydenta Miasta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego.

– To rząd gasi nam światło – uzasadnia prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Wetując 750 miliardów zł, które miały trafić do Polski, doprowadza do tego, że nie będzie pieniędzy w samorządach.

– Brak pieniędzy unijnych to brak wielu inwestycji i miejsc pracy oraz potężne straty lokalnych przedsiębiorców. Bez tych środków Opole nie byłoby takim miastem, jakie dziś możemy oglądać.

– Chcemy pokazać mieszkańcom, co się stanie, kiedy nie wystarczy nam pieniędzy, by płacić rachunki za prąd. To się może zdarzyć, jeśli rząd pieniądze z podatków mieszkańców zabierze do centralnego budżetu. Przewiduje to nowa ustawa, na mocy której pieniądze z PIT będą szły do Warszawy zamiast zostać w Opolu. Tu nie chodzi tylko o rachunki za prąd. Może zabraknąć nam na prowadzenie żłobków czy przedszkoli. Niewykluczone, że trzeba będzie ciąć wydatki na opiekę społeczną albo szkoły – dodaje prezydent Wiśniewski.

Akcja „Światło” jest ogólnopolskim protestem samorządów. Oprócz Opola udział w niej zadeklarowały m.in. Wrocław, Warszawa, Sopot, Gliwice, Katowice, Kołobrzeg, Poznań Białystok, Chorzów.Rzecznik Prasowy Katarzyna Oborska-Marciniak

4575
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 13:52 służby ratunkowe dostały wezwanie z nr alarmowego 112 o wypadku na trasie Opole-Kluczbork na dk45 w miejscowości...

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada o godzinie 4:00 służby ratunkowe dostały powiadomione o wypadku drogowym w miejscowości Złotniki na ul. Opolskiej.

Z ostatniej chwili

W piątek 25 listopada po godzinie 17:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na opolskim odcinku autostrady A4 na 211 km kierunek Katowice.

Kultura

Gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do długich spacerów to znak, że nadszedł czas na relaks w towarzystwie dobrego filmu i niepowtarzalnej