Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Opole włączy się w ogólnopolską akcję protestacyjną. Na ulicach zgasną latarnie.

Jutro o 17.00 zostaną wyłączone światła na 19 ulicach Opola

akcja protestacyjna, protest opole, protest w opolu, ogólnopolski protest, wygaszanie miasta, miasto w ciemnościach,

Jutro o 17.00 zostaną wyłączone światła na 19 ulicach Opola. Ciemno zrobi się na:
Krakowskiej, Wróblewskiego, Wojska Polskiego, 1 Maja, Niemodlińskiej, Oleskiej, Chabrów, Luboszyckiej, Fabrycznej, Plebiscytowej, Ozimskiej, Wrocławskiej, Pużaka, w Dzielnicy Generalskiej, Kościuszki, Sosnkowskiego, Witosa, Hallera, Domańskiego. Poza tym oświetlenie wyłączone będzie także na pl. Kopernika i w parku na os. Armii Krajowej.

Opole włączy się w ogólnopolską akcję protestacyjną. W załączeniu przesyłam informację prasową stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski dotyczącą jutrzejszej akcji „Światło”.
Poniżej do wykorzystania cytaty Prezydenta Miasta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego.

– To rząd gasi nam światło – uzasadnia prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Wetując 750 miliardów zł, które miały trafić do Polski, doprowadza do tego, że nie będzie pieniędzy w samorządach.

– Brak pieniędzy unijnych to brak wielu inwestycji i miejsc pracy oraz potężne straty lokalnych przedsiębiorców. Bez tych środków Opole nie byłoby takim miastem, jakie dziś możemy oglądać.

– Chcemy pokazać mieszkańcom, co się stanie, kiedy nie wystarczy nam pieniędzy, by płacić rachunki za prąd. To się może zdarzyć, jeśli rząd pieniądze z podatków mieszkańców zabierze do centralnego budżetu. Przewiduje to nowa ustawa, na mocy której pieniądze z PIT będą szły do Warszawy zamiast zostać w Opolu. Tu nie chodzi tylko o rachunki za prąd. Może zabraknąć nam na prowadzenie żłobków czy przedszkoli. Niewykluczone, że trzeba będzie ciąć wydatki na opiekę społeczną albo szkoły – dodaje prezydent Wiśniewski.

Akcja „Światło” jest ogólnopolskim protestem samorządów. Oprócz Opola udział w niej zadeklarowały m.in. Wrocław, Warszawa, Sopot, Gliwice, Katowice, Kołobrzeg, Poznań Białystok, Chorzów.Rzecznik Prasowy Katarzyna Oborska-Marciniak

4659
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Na Jarmark Wielkanocny w skansenie będzie można dojechać autobusem. Miejski Zakład Komunikacyjny

Sport

Już w najbliższy weekend opolski Toropol będzie gościł uczestników Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie.

Z ostatniej chwili

Od 1 kwietnia na Opolszczyźnie do realizacji programu profilaktyki raka jelita grubego

Wiadomości

W poniedziałek 27 marca o godzinie 23:00 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego policji w Opolu.