Awans Zaksy do Final Four Ligi Mistrzów

2018-04-11 | 2018-04-11 08:50:01 | Wejść: 825

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w wielkim stylu pokonała na wyjeździe VFB Friedrichshafen 3:0 (25:19, 25:18, 25:13) w rewanżowym meczu II rundy fazy play-off Ligi Mistrzów i awansowała do Final Four tych prestiżowych rozgrywek. Pierwsze spotkanie tydzień temu trójkolorowi wygrali przed własną publicznością 3:2. W półfinale Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra ze zwycięzcą z pary Diatec Trentino - Cucine Lube Civitanova.
W pierwszych secie nasi zawodnicy, mimo dużej stawki meczu, bardzo szybko opanowali nerwy i od stanu 3:3 przejęli inicjatywę, której nie oddali już do końca premierowej odsłony. Atutem trójkolorowych był bardzo skuteczny atak. Bez zarzutu funkcjonował też blok i zagrywka, co przekładało się na zdobywanie kolejnych punktów i w konsekwencji pewne zwycięstwo 25:19. W kolejnej partii mistrzowie Polski nadal grali swoją grę. Seta rozpoczął punkt zdobyty przez Mateusza Bieńka. W kolejnych akcjach podopieczni trenera Andrei Gardiniego dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrali 25:18.W trzeciej partii obraz gry nie uległ zmianie. Grający z żelazną konsekwencją kędzierzynianie nadal byli poza zasięgiem swoich rywali. ZAKSA z dużą łatwością i swobodą zdobywała kolejne punkty i nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem efektownego zwycięstwa 25:13, a w całym spotkaniu ZAKSA triumfowała 3:0.Dzięki wygranej w Niemczech, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz czwarty w historii klubu awansowała do Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy. Turniej finałowy odbędzie się 12 i 13 maja w Kazaniu.