Zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej wracają z workiem medali z mistrzostw Polski w Gdańsku

2018-03-12 | 2018-03-12 11:14:48 | Wejść: 1630

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Młodzików oraz Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Gdańsku.
Zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej wracają z workiem medali, życiówkami i Rekordem Polski na 777 m. Magdaleny Zych.
Młodzieżową Mistrzynią Polski na 1500 m. została Nasza Olimpijka Magda Warakomska. Na 500 m. i wieloboju zdobyła srebrne medale. Już jutro razem z trenerką Anna Lukanova-Jakubowska wylatują na Mistrzostwa Świata do Montrealu w Kanadzie.
Sebastian Patryk Hydzik został Młodzieżowym Wicemistrzem Polski na dystansach 500 m., 1000 m. oraz w wieloboju - zdobył w Gdańsku 3 srebrne medale.
Tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek od dziś należy Magdaleny Zych. Stawała na podium 6 razy z czego 5 razy na najwyższym stopniu podium. Wynik jaki uzyskała w finale na 777 m. jest od dziś nowym rekordem Polski młodziczek.
Na szczególne wyróżnienie zasługują także Julia Michalska-Szeler i Aleksandra Radziszewska które wraz z Magdą Zych pokazały że drużynowo są nie do pokonania i zdobyły Mistrzostwo Polski w biegu sztafetowym.
W kategorii juniorów E świetnie spisał się Bartek Dębiński. Zdobył srebrny medal na 500 m.z nowym rekordem życiowym. Dało mu to brąz w wieloboju. W klasyfikacji generalnej OZR Bartek zajął 3 miejsce i otrzymał Puchar.
W kategorii juniorek D pewne zwycięstwo zanotowała kolejny raz z rzędu Olivia Szeler. Wygrała dystans 1000 m. a na 500 m. była 2 z nowym rekordem życiowym. Zdobyła 3 medale z czego 2 złote. Otrzymała także Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej OZR za cały sezon 2017/2018.
W kategorii juniorów D świetny start zaliczył Marek Gierczak.
Stawał 3 razy na podium, zdobył w sumie 3 srebrne medale oraz Puchar za zajęcie 2 miejsca w ogólnej klasyfikacji OZR za cały sezon.Poprawił także o sekundę rekord życiowy na 500 m i wynosi od dziś 51.149.
W klasyfikacji Kobiet na najniższym stopniu podium stanęła Madzia Zych. Warto dodać że jest najmłodsza w stawce i rywalizowała z zawodniczkami o nawet 10 lat starszymi od siebie. Ten wynik cieszy wyjątkowo.
Szczególne gratulacje i podziękowania przesyłamy dla Naszej trenerki Anna Lukanova-Jakubowska. Liczymy że do przyszłego sezonu 2018/2019 przygotuje Nas równie dobrze a szyje zawodników AZS KU Politechniki Opolskiej będą się uginać od medali tak jak wczoraj.