O krok od sensacji w stolicy

2018-02-07 | 2018-02-07 11:57:19 | Wejść: 1258

Coraz lepiej na parkietach pierwszoligowych radzą sobie siatkarki Uni Opole. Po wygranej na własnym parkiecie z trzecią siłą ligi - Radomką Radom, w ostatnią sobotę opolanki wybrały się do Warszawy aby zmierzyć się z liderem rozgrywek - Wisłą.

Przed tym spotkaniem Wisła na własnym parkiecie nie straciła jeszcze w tym sezonie punktów. Uni Opole, mimo zajmowanego przedostatniego miejsca w tabeli, przerwało passę stołecznych siatkarek.

Po dwóch setach miejscowe prowadziły 2:0, jednak kolejne dwie partie padły łupem zespołu uniwersyteckiego. O ostatecznym wyniku zadecydował tie break. W nim nie brakowało emocji. Zespoły zmieniły strony przy stanie 8:7 dla Uni, jednak od tego momentu lepiej zaczęły grać miejscowe. Niestety o ostatecznym wyniku zadecydowali sędziowie, którzy w końcówce nie zauważyli ataku zawodniczki Wisły w siatkę.

W najbliższy weekend 19 kolejka I ligi. W niedzielę do Opola przyjeżdża Joker Świecie. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Komplet wyników 18 kolejki I ligi:

SMS PZPS Szczyrk - AZS Politechniki Śl. Gliwice 2:3 (20:25, 25:22, 18:25, 25:16, 11:15)
Solna Wieliczka - MKS Kalisz 3:2 (13:25, 25:19, 25:19, 24:26, 15:11)
Joker Świecie - Karpaty Krosno 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)
Wisła Warszawa - Uni Opole 3:2 (25:16, 25:21, 19:25, 24:26, 15:12)
Radomka Radom - PWSZ Tarnów 3:0 (25:23, 25:23, 25:19)
Energetyk Poznań - AZS AWF Warszawa 3:1 (15:25, 25:20, 25:8, 25:20)