Orlik Opole zaprezentował się po raz pierwszy w tym sezonie na własnym lodowisku.

2017-08-11 | 2017-08-11 21:51:11 | Wejść: 911

Zwycięstwo w sparingu.
Dziś Orlik Opole zaprezentował się po raz pierwszy w tym sezonie na własnym lodowisku. Przeciwnikiem w sparingu był zespół Naprzodu Janów, który pokonaliśmy w poprzednim meczu kontrolnym 4:1. Dziś początek meczu zapowiadał podobny wynik. Po pierwszej tercji zespół z Opola wygrywał 2:0 po trafieniach Karola Kisielewskiego i Sebastiana Szydły. W drugiej tercji oba zespoły szukały optymalnych ustawień zawodników i pomimo zaciętej gry bramki nie padły.Trzecia tercja aż do 55 minuty również nie zapowiadał większych emocji. Jednak końcówka zaskoczyła kibiców i zawodników Orlika. Po poprzeczce, którą arbiter najpierw uznał jako bramkę, a po konsultacji z liniowym słusznie jej nie uznał Naprzód poczuł wiatr w żaglach. Najpierw w 56 minucie, Michała Kielera pokonał Charousek, a na 68 sekund przed końcem 3 tercji wyrównał Musiał. Trenerzy uzgodnili, że zwycięzcę wyłonią rzuty karne. Sposób na bramkarza rywali znaleźli Martin Przygodzki i ponownie Kisielewski. PGE Orlik Opole wygrał po karnych. Następny mecz nasz zespół rozegra 17.08 na wyjeździe z HC RT Torax Poruba, a na mecz w Opolu zapraszamy 25.08, kiedy to zmierzymy się z Tauron GKS Katowice.