V Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy w CH Turawa Park

2017-06-07 | 2017-06-07 08:28:05 | Wejść: 1368

W sobotę, 1 lipca, rusza jubileuszowy 5 Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy organizowany przez Centrum Handlowe Turawa Park. Będzie to kolejna edycja akcji, która wspiera podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”, spełniającej życzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Do tej pory udało nam się zrealizować marzenia Bartka, Patryka, Paulinki, Piotrka i pomogliśmy spełnić marzenie Mateusza. W tym roku przejedziemy wspólnie dziesiątki kilometrów dla Ingi i Mateusza. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie jeszcze większa niż zwykle ilość atrakcji, m. in. pokazy akrobacji rowerowych, rodzinny piknik – dla uczestników rajdu bezpłatny, liczne konkursy z nagrodami, autobus krwiodawstwa, atrakcje dla najmłodszych oraz koncert zespołu Leszcze. Już w dniu poprzedzającym akcję przed CH Turawa Park pojawi się darmowy serwis rowerowy, a dla aktywnych którzy będą chcieli wykazać się w innych dyscyplinach sportowych Calypso Fitness Club przygotuje profesjonalny tor przeszkód.

 

Czy można pomagać potrzebującym i jednocześnie znakomicie się bawić? Uczestnicy Wielkiego Charytatywnego Rajdu Rowerowego na pewno odpowiedzą na to pytanie twierdząco. Organizator, CH Turawa Park, przygotował na sobotę, 1 lipca, dzień pełen atrakcji – rowerowych i nie tylko.

 

We współpracy z Opolskim Klubem Turystyki Rowerowej „Rajder”, zaplanowana została 25-kilometrowa trasa, która poprowadzi uczestników przez malownicze opolskie łąki i lasy. W około cztery godziny rowerzyści przejadą przez Chrząstowice, Lędziny, Zbicko i Niwki. Po powrocie z wyczerpującej trasy, uczestnicy rajdu otrzymają zagwarantowany przez CH Turawa Park posiłek, który pozwoli im nabrać siły na dalszą zabawę. Rejestrować można się on-line, za pomocą formularza, który dostępny będzie na www.turawa-park.com.

 

Głównym celem Rajdu jest zebranie środków, dzięki którym zostanie zrealizowane marzenie 9-cio letniej Ingi, która wymarzyła sobie białe mebelki do pokoju z wiszącym fotelem. W tym roku będziemy walczyć również o zrealizowanie życzenia drugiego podopiecznego opolskiego oddziału Fundacji „Mam Marzenie”, 5-cio letniego Mateusza, który uwielbia klocki Lego i chciałby dostać wymarzony zestaw z cyklu Lego City Klasyczna Policja. W zeszłym roku uczestnicy wydarzenia pomogli sześcioletniemu Bartkowi, również miłośnikowi klocków Lego, który bardzo chciał się udać do Legolandu. Wesprzeć akcję będzie można dzięki wolnym datkom zbieranym w zamian za specjalnie przygotowane na tę okazję pamiątkowe koszulki.

 

Podczas Rajdu będzie jeszcze jedna możliwość zrobienia czegoś dobrego dla innych. Od godziny 12.00 do 16.00 przed Centrum zostanie ustawiony autobus krwiodawstwa, zapewniony przesz Super-Pharm, czekający na chętnych do oddania krwi. Rajd nie będzie jedyną sportową atrakcją tego dnia. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli wziąć udział w zawodach na torze przeszkód przygotowanym przez Calypso Fitness Club i zdobyć specjalne nagrody.

CH Turawa Park przygotuje konkurs on-line, w którym nagrodą główną będzie ufundowany przez Martes Sport rower stacjonarny, a dla pozostałych uczestników Centrum zapewni szereg innych upominków. Dla tych, którzy nie wezmą udziału w konkursie on-line nic straconego, w trakcie wydarzenia również nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć pokaz akrobacji rowerowych i skorzystać z darmowego mobilnego serwisu rowerowego, który dostępny będzie 30 czerwca i w dniu rajdu, 1 lipca, w godzinach od 10 do 18. Dla najmłodszych przygotowane będą liczne warsztaty i atrakcje. Wielkim finałem dnia będzie koncert grupy Leszcze, która zagra swoje największe hity. Początek koncertu planowany jest na godzinę 18.

Ze względu na dotychczasowe sukcesy akcji kontynuujemy tradycję organizacji Wielkiego Charytatywnego Rajdu Rowerowego już po raz piąty. Bardzo cieszy nas fakt, że tak wielu klientów Centrum uczestniczy co roku w tym wydarzeniu, świetnie się bawiąc i jednocześnie pomagając podopiecznym Fundacji „Mam Marzenie”. Mamy również nadzieję, iż poprzez tę akcję zachęcimy do pielęgnowania dobrych, zdrowych nawyków związanych z aktywnością fizyczną i przyczynimy się do integracji lokalnej społeczności. – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, Dyrektor CH Turawa Park.

W Rajd zaangażowały się liczne organizacje: Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie, Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Rajder, Stowarzyszenie Rowerowe Piasta Opole. To wyjątkowe wydarzenie swoimi honorowymi patronatami objęli także Prezydent Miasta Opole oraz Wójt Gminy Turawa.


ReklamaZdjęcia:


TAGI
 

Tagi

Z całego tygodnia

 • Zatrzymany mężczyzna który kierował samochodem mając 2,5 promila
 • ZA NAPAD NA SALON GIER TRAFILI DO ARESZTU
 • Walka Szymona Dusza we Wrocławiu Zapraszamy
 • Polska - Kanada 3:2 (poszukaj siebie na widowni)
 • MACZETĄ USZKODZILI XVIII-WIECZNĄ RZEŹBĘ W KOŚCIELE
 • Nietrzeźwy 1,5 promila wylądował w rowie
 • Wypadek w Prószkowie.Zderzenie osobówki z motocyklem.
 • Wypadek w centrum Niemodlina.Na miejscu lądował LPR
 • Aleksandra Badora została Miss Opolszczyzny 2018
 • Wypadek w Jełowej Bus wylądował na boku
 • Kolejny wypadek w Niemodlinie
 • Motocyklista wjechał w lawetę pomocy drogowej w centrum Niemodlina
 • Koncert Patrycji Markowskiej w Opolu
 • Odra Opole - Ruch Chorzów 0-3
 • Pożar domu na ul.Broniewskiego w Opolu .Jedna osoba nie żyje
 • reklama

  Zobacz też:


  | Wszelkie prawa zastrzeżone | kontakt: redakcja@prostozopolskiego.pl | reklama 533 245 028, zobacz ofertę reklamową | zobacz pedigree database
  01:20
     środa, 23 maja 2018 roku