ECO Uni wygrywa w Jaworze

2017-03-06 | 2017-03-06 10:06:31 | Wejść: 1550

W miniony weekend ruszyła faza play off w drugiej lidze siatkarek. Zawodniczki ECO Uni rozpoczęły od wyjazdu do Jawora. Spotkanie zapowiadało sie ciekawie. W sezonie zasadniczym bowiem Opolanki wygrały przed własną publicznością 3:1, na wyjeździe przegrały 1:3. Tym razem aby rozstrzygnąć mecz potrzebne było 5 setów.

Opolanki spotkanie rozpoczęły dość sennie, przegrywając pierwszego seta do 18. Później było już lepiej, choc zdarzały się też słabsze momenty. W drugiej odsłonie ECO Uni wygrało do 16, by w trzeciej znów pozwolić wyjśc Olimpii na prowadzenie. Od czwartego seta jednak miejscowe już nie miały wiele do powiedzenia. Nasze zawodniczki grając skutecznie w każdym elemencie wygrały do 19, by w tie breaku zdemolować przeciwnika (15:2).

Rywalizacja na tym etapie odbywa się do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie rozegrane zostanie 11 marca w Opolu, początek o godzinie 16:00. Jeśli będzie taka potrzeba trzeci mecz w niedzielę 12.03 o godz. 15:00.

W drugiej parze naszej grupy Częstochowianka wygrała bez straty seta z pierwszym zespołem grupy po fazie zasadniczej - Polonią Świdnica.

Olimpia Jawor - ECO Uni Opole 2:3 (25:18, 16:25, 25:16, 19:25, 2:15)