ZAKSA oddała Cuprum seta

Ponad tydzień temu | 2020-02-08 21:23:42 | Wejść: 389

W rozegranym w sobotę meczu 24 kolejki PlusLigi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali Cuprum Lubin 3:1. Tym samym przynajmniej na jeden dzień wskoczyli na fotel lidera. Kędzierzynianie w pierwszej partii ani na chwilę nie oddali przeciwnikowi prowadzenia, pozwalając mu tylko dwukrotnie na doprowadzenie do remisu (11:11 i 12:12). Set zakończył się do 21. Przyjezdni bardziej zmotywowani wyszli na drugiego seta i tym razem od stanu 1:1 to oni prawie cały czas prowadzili. To zaowocowało wygraną Cuprum do 23. W sobotnie popołudnie zespół z Dolnego Śląska jednak na więcej stać już nie było. Najpierw bowiem przyjezdni ledwo wyszli z 10, przegrywając do 12, a w finałowej partii zdobyli 21 punktów. Najlepszym zawodnikiem meczu został uznany rozgrywający gospodarzy Benjamin Toniutti.Kolejne ligowe spotkanie ZAKSA zagra 16 lutego na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie Skra Bełchatów, zapowiada się więc mecz na szczycie, którego stawką będzie być może nawet rozstawienie przed fazę play off. Wcześniej - 11 lutego, Kędzierzynianie również na wyjeździe zmierzą się z Vojvodiną Nowy Sad w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, iż nasz zespół ma już zapewnione pierwsze miejsce w grupie i awans do dalszej fazy. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – KS Cuprum Lubin 3:1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:21)ZAKSA: Parodi, Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Baroti, Rejno, Zatorski (libero) oraz Stępień, Łukasik, Semeniuk, Smith, GrygielCuprum: Lipiński, Ziobrowski, Dvoranen, Tavares, Sacharewicz, Morozau, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk, Gorzkiewicz, Smoliński, Makoś (libero), Domagała