KPR Gwardia Opole przegrała z Orlen Wisłą Płock 20:26

Ponad 2 tygodnie temu | 2020-02-01 22:33:23 | Wejść: 358

Pierwsze minuty spotkania należały do bramkarzy. Po naszej stronie efektownie interweniował Zembrzycki, z kolei w zespole z Płocka imponował Stefanovic, który na przestrzeni kilkudziesięciu sekund dwukrotnie wychodził zwycięsko przy rzutach karnych wykonywanych przez Mauera. Pierwsza bramka w tym meczu padła dopiero w 4. minucie, a jej autorem był Mlakar. Rozpęd Wiślaków uaktywnił Zarzyckiego, który w następnych minutach dwukrotnie popisał się atomowymi, celnymi rzutami z dystansu i skuteczną akcją indywidualną. ,,Zarzyk", podobnie jak Daszek po drugiej stronie, w chwilę zapunktował aż trzykrotnie, w związku z czym w 9. minucie meczu było 4:3 dla gospodarzy. Płocczanie dość łatwo przedzierali się przez nasze szyki obronne, raz po raz dopisując kolejne punkty po stronie zdobyczy, z kolei my odpowiadaliśmy pięknymi trafieniami, często po składnych akcjach czy heroicznych wejściach w pole bramkowe rywala. Skraburskiemu i Małeckiemu udało się również trafić do siatki rzutami do pustej bramki przez całe boisko, a gospodarze co rusz ,,łapali" kolejne minuty za nieprzepisowe zagrania. Dotychczas w trakcie pierwszej połowy trzykrotnie doprowadzaliśmy do remisu, aż w końcu, po bardzo ładnym i skutecznym wejściu Mauera ze skrzydła, w 25. minucie wyszliśmy na prowadzenie 11:10. Później trafili jeszcze Daszek i Milewski, a tuż przed końcem pierwszej połowy Balcerek obronił rzut karny wykonywany przez Igropulo. To przełożyło się na skromne, ale zasłużone prowadzenie Gwardzistów 12:11 i właśnie przy takim rezultacie oba zespoły opuściły parkiet po 30 minutach gry!Wyraźnie rozdrażnieni wicemistrzowie Polski momentalnie rzucili do ataku. I choć strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Kawka, a potem jeszcze z daleka zapunktował Działakiewicz, na przestrzeni 8 minut zdobyli oni 5 bramek, z których aż 4 było autorstwa Daszka. Zrobiło się więc 17:14 dla rywali, a trener Kuptel zdecydował się przerwać grę. Do diametralnej zmianu obrazu gry niestety nie doszło. Po naszej stronie dwukrotnie zapunktował Fabianowicz, z kolei oprócz szalejącego Daszka, który na kwadrans przed końcem meczu miał już na koncie 10 bramek, Zembrzyckiego pokonywali jeszcze Sulic i Stenmalm. Płocczanie tym samym mieli już przewagę sześciu ,,oczek", a tempo gry zdecydowanie osłabło. Bramki padały już z mniejszą regularnością, co było również efektem mniejszej skuteczności oraz dobrej dyspozycji golkiperów obu drużyn. Gospodarze trzymali spory dystans, który raz po raz zmniejszał się lub zwiększał, by wraz z końcową syreną zatrzymać się właśnie na sześciu bramkach różnicy. Tym samym przegrywamy w Płocku z miejscową Wisłą 20:26, mimo bardzo walecznej postawy i imponującej pierwszej połowie meczu.Gwardia wystąpiła w składzie: Zembrzycki, Balcerek - Lemaniak 1, Fabianowicz 2, Zarzycki 3, Małecki 1, Mokrzki 2, Zieniewicz 2, Jankowski, Kawka 1, Mauer 3, Milewski 2, Morawski, Działakiewicz 1, Stefani, Skraburski 2.Trener: Rafał Kuptel