Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Odpowiedzialny sprzedawca – bezpieczna młodzież bez używek

Prudniccy policjanci przeprowadzili kampanię profilaktyczno – edukacyjną pod nazwą „Odpowiedzialny sprzedawca – bezpieczna młodzież bez

Odpowiedzialny sprzedawca - bezpieczna młodzież bez używek

Prudniccy policjanci przeprowadzili kampanię profilaktyczno – edukacyjną pod nazwą „Odpowiedzialny sprzedawca – bezpieczna młodzież bez używek”.

Głównym celem akcji było ograniczenie dostępu młodych ludzi do napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży. Przypominamy, że obowiązujące prawo zabrania sprzedaży tego typu „używek” osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Łamanie tego zakazu jest przestępstwem.

Przed nami ostatni weekend wakacji. Dlatego prudniccy policjanci po raz kolejny spotkali się ze sprzedawcami przekazując im najważniejsze informacje dotyczące m.in. zakazu sprzedaży napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych niepełnoletnim. Przypomnieli o prawie sprzedawców do żądania dokumentów potwierdzających pełnoletność, gdyż niejednokrotnie dorosły wygląd klienta nie świadczy o jego pełnoletności. Funkcjonariusze informowali również o konsekwencjach prawnych sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim.

Celem kampanii była edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu oraz wyrobów tytoniowych. Jak również zwrócenie społecznej uwagi na problem spożywania alkoholu oraz wyrobów tytoniowych przez dzieci i młodzież oraz wzmocnienie dezaprobaty dla tego procederu. W trakcie prowadzonej kampanii funkcjonariusze przekazywali sprzedawcom materiały profilaktyczne.

Pamiętajmy:

Polskie prawo zabrania sprzedaży napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Łamanie tego zakazu jest przestępstwem. Sprzedawcy, a także właścicielowi sklepu łamiącemu przepisy, grozi kara grzywny, a także odebranie zezwolenia na sprzedaż lub podawanie alkoholu. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy, sprzedający uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek.

Źródło KPP Prudnik

711
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać