Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

ODPOWIEDZĄ ZA ŁAMANIE PRAWA DROGOWEGO I … (Wideo)

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas – kierowców. Dlatego wsiadając za

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas – kierowców. Dlatego wsiadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa drogowego. Niestety cały czas zdarzają się kierowcy, którzy rażąco łamią przepisy i stwarzają zagrożenie dla innych. Pięciu takich wpadło w ostatnich dniach.
Pierwszy z nich, stracił swoje uprawnienia do kierowania za zbyt szybką jazdę. 22-latek wpadł w sobotnie popołudnie w jednej z miejscowości w gminie Grodków. Funkcjonariusze nagrali wideorejestratorem jak mężczyzna znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Na wojewódzkiej 401, w terenie zabudowanym jechał 105 km/h. Podczas wtorkowej służby funkcjonariusze z brzeskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kolejnym kierowcom. Oni również w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h.

Z kolei 35-latek wpadł w niedzielę, na jednej z dróg w mieście. Tam podczas kontroli drogowej policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. Wówczas postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. Badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna za kierownicę swojego volkswagena wsiadł pod wpływem narkotyków. Dodatkowo podczas szczegółowej kontroli, funkcjonariusze ujawnili przy nim kolejne kilka porcji marihuany.

Natomiast w poniedziałkowy poranek podczas działań ukierunkowanych na trzeźwość kierowców, funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli opla. Badanie na urządzeniu pokazało, że 50-latek jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Kierowcy, którzy na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali ponad 100 km/h stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące, zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych. Natomiast za kierowanie pod wpływem alkoholu i narkotyków grozi do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną. Dodatkowo 35-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, grozi mu do 3 lat więzienia. KPP w Brzegu

1665
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymali do kontroli kierującego oplem.

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 marca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego dostali wezwanie o zdarzeniu drogowym na ul. Budowlanych w Opolu.

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 marca po godzinie 15:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 409 na odcinku Krapkowice

Wiadomości

Nadmierna prędkość oraz niebezpieczne zachowania na drodze to jedne z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.