Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Od poniedziałku zniesiony nakaz noszenia maseczek. Rząd jednak nadal rekomenduje ich używanie.

Minister Zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił dziś, że od poniedziałku 28 marca zniesiony będzie nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Od poniedziałku zniesiony nakaz noszenia maseczek. Rząd jednak nadal rekomenduje ich używanie.

Minister Zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił dziś, że od poniedziałku 28 marca zniesiony będzie nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Nie dotyczy to jednak podmiotów medycznych. Tam nakaz będzie cały czas obowiązywał. Co ciekawe, wprowadzając nowe zasady rząd nadal rekomenduje zasłanianie ust. Tym samym nijako potwierdza, że nie jest przekonany do słuszności własnej decyzji.

Minister powołuje się na dane dotyczące zakażeń w Polsce w ostatnim czasie. Niestety jednak analiza sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju nie uwzględnia napływu uchodźców z Ukrainy (choć oficjalnie podobno uwzględnia), gdzie według danych Our World in Data poziom zaszczepienia społeczeństwa to zaledwie niespełna 35 procent. Dla porównania w naszym kraju to niespełna 60 procent. Liczyć się więc trzeba z tym, że pojawiają się i pojawiać będą nowe duże ogniska epidemii koronawirusa.

Od poniedziałku zniesione mają być również izolacja domowa i kwarantanna dla współdomowników oraz do osób przyjeżdżających do Polski.

Od 1 kwietnia zmienić się mają zasady testowania na Covid-19. Usłyszeć można komentarze, iż jest to związane nie z zakończeniem pandemii, a raczej z koniecznością odciążenia budżetu państwa. Na testy kierować mają tylko i wyłącznie lekarze, w uzasadnionych sytuacjach. Kończy się więc między innymi testowanie bezpłatne w aptekach.

2525
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 18 maja o godzinie 07:40 służby ratunkowe zostały zadysponowane do pożaru samochodu typu kaper w miejscowości Zakrzów na ulicy Chopina.

Z ostatniej chwili

Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie. Jednak zdarzają się osoby

Z ostatniej chwili

W Długomiłowicach doszło do nietypowego zdarzenia. Z domowej hodowli uciekł serwal afrykański, egzotyczny kot znany ze swojego smukłego

Wiadomości

To nie pierwszy raz, kiedy 43-latek usiadł za kierowcę w stanie nietrzeźwości. Już wcześniej miał zabrane prawo jazdy za kierowanie na