Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO KIEROWCY-MIAŁ 2,5 PROMILA.20-LATKOWI GROZI KARA DO 2 LAT WIĘZIENIA.

Dzięki wzorowej reakcji innych uczestników ruchu policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 20-latek jechał całą szerokością drogi.

Dzięki wzorowej reakcji innych uczestników ruchu policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 20-latek jechał całą szerokością drogi. Świadkowie widząc to uniemożliwili mu dalszą jazdę i natychmiast wezwali funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.W poniedziałek (23 listopada) kilka minut po godz. 1 w nocy, olescy policjanci otrzymali informacje o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Oleśnie na ul. Dobrodzieńskiej.
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 20-latek kierujący audi a-4 wyjeżdżając z ronda najpierw odbił się od wysepki rozdzielającej pasy ruchu, a później drogą wojewódzką nr 901 jechał „wężykiem”. Zaniepokoiło to innych uczestników ruchu, którzy zmusili go do zatrzymania, zabrali kluczyki aby uniemożliwić dalszą jazdę i wezwali mundurowych. Badanie alkomatem pokazało, że mieszkaniec gminy Olesno miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.
W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska mieszkańców naszego powiatu być może zapobiegła tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.KPP w Oleśnie

1370
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymali do kontroli kierującego oplem.

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 marca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego dostali wezwanie o zdarzeniu drogowym na ul. Budowlanych w Opolu.

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 marca po godzinie 15:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 409 na odcinku Krapkowice

Wiadomości

Nadmierna prędkość oraz niebezpieczne zachowania na drodze to jedne z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.