Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

OBYWATEL UKRAINY MIAŁ PONAD 3 PROMILE, GDY ZASNĄŁ ZA KIEROWNICĄ.GROZI MU KARA DO 2 LAT WIĘZIENIA.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który zasnął za kierownicą osobowego renault w trakcie jazdy.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który zasnął za kierownicą osobowego renault w trakcie jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez innego kierowcę, który uniemożliwili mu dalszą podróż i powiadomili policjantów. 37-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz za taki czyn grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

Do tego zdarzenia doszło 30 listopada, tuż przed godziną 17:00 na terenie gminy Głogówek. Miejscowych policjantów powiadomił zaniepokojony kierowca, który przejeżdżając drogą pomiędzy Błażejowicami Dolnymi a Zawadą zaważył stojący na drodze samochód, a w nim śpiącego za kierownicą mężczyznę.
Zgłaszający mając obawy, że kierowca osobowego renault zasłabł ruszył mu z pomocą. Jednak kiedy wyczuł od niego alkohol, aby nie dopuścić do tragedii wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę.
Kierowcą okazał się 37-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. 37-latek tłumaczył policjantom, że jechał do pracy.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po tym jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.KPP w Prudniku

1491
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

32-letnia kierująca chevroletem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, w wyniku czego zderzyła się z prawidłowo jadącym

Z ostatniej chwili

W środę 29 marca o godzinie 9:07 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora 112 o wypadku na ul. Szpitalnej w Leśnicy.

Z ostatniej chwili

Strażacy i policjanci zostali zadysponowani ma północy odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie osobowa kia stanęła w płomieniach.