Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

O NIESZCZĘŚCIE BARDZO ŁATWO

Sezon grzewczy rozpoczął się już kilka miesięcy temu. Czy aby na pewno prawidłowo

pożąr sadzy w kominie, pożar sadzy, pożar komina, pożąr do,u,

Sezon grzewczy rozpoczął się już kilka miesięcy temu. Czy aby na pewno prawidłowo przygotowaliśmy naszą instalację C.O. Od sprawnej instalacji zależy nasze zdrowie, a czasami nawet życie.
W sezonie grzewczym może dochodzić do groźnego w skutkach pożaru sadzy. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec?

Nie spalaj w urządzeniu grzewczym żadnych odpadów. Utylizuj je zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dokonuj regularnego czyszczenia przewodu kominowego – w odstępach czasu – zależnych od stosowanego paliwa.
Dokonuj przeglądu stanu technicznego przewodu kominowego i przewodów wentylacyjnych – nie rzadziej niż co trzy lata.
Nawet regularne czyszczenia przewodów odprowadzających spaliny mogą nas nie uchronić przed pożarem sadzy, w sytuacji, gdy nagminnie spalamy w piecu zabronione odpady. Powstający na ściankach przewodu spalinowego osad może być trudny do usunięcia. Jedynym rozwiązaniem dalszego bezpiecznego użytkowania instalacji grzewczej może być w takim przypadku wymiana komina.

Apelujemy o przestrzeganie tych podstawowych zasad. Należy wiedzieć, że spalanie substancji zabronionych jest naruszeniem prawa, a w dodatku szkodzimy naszej instalacji oraz wszystkim w naszym otoczeniu.

KPP Głubczyce

3233
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.