Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

NYSCY POLICJANCI UCZĄ SIĘ JĘZYKA CZESKIEGO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie rozpoczęli kurs języka czeskiego. Zajęcia

NYSCY POLICJANCI UCZĄ SIĘ JĘZYKA CZESKIEGO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie rozpoczęli kurs języka czeskiego. Zajęcia prowadzone są w ramach polsko-czeskiego projektu pn.” Bezpieczny junior, świadomy senior pogranicza polsko-czeskiego” – „Bezpečný junior, uvědomělý senior česko-polského příhraničí”, którego celem jest poprawa jakości komunikacji pomiędzy polskimi i czeskimi policjantami jak również obywatelami Republiki Czeskiej.W kursie języka czeskiego udział bierze 12 funkcjonariuszy z nyskiej Komendy. Podczas wykładów omawiane są poszczególne bloki tematyczne dotyczące sytuacji z życia codziennego oraz z jakimi stykają się policjanci w trakcie służby. Tematyka zajęć obejmuje również elementy słownictwa specjalistycznego, związanego ze służbą policyjną i działaniami służb mundurowych w strefie przygranicznej. Kurs usprawni komunikację językową pomiędzy polskimi i czeskimi policjantami, jak również pozytywnie wpłynie na realizację wspólnych polsko-czeskich patroli. Dzięki takiej współpracy obywatele obu państw w rejonie przygranicznym będą się czuli bezpieczniej.

Źródło KPP Nysa

785
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.