Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

NYSCY POLICJANCI UCZĄ SIĘ JĘZYKA CZESKIEGO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie rozpoczęli kurs języka czeskiego. Zajęcia

NYSCY POLICJANCI UCZĄ SIĘ JĘZYKA CZESKIEGO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie rozpoczęli kurs języka czeskiego. Zajęcia prowadzone są w ramach polsko-czeskiego projektu pn.” Bezpieczny junior, świadomy senior pogranicza polsko-czeskiego” – „Bezpečný junior, uvědomělý senior česko-polského příhraničí”, którego celem jest poprawa jakości komunikacji pomiędzy polskimi i czeskimi policjantami jak również obywatelami Republiki Czeskiej.W kursie języka czeskiego udział bierze 12 funkcjonariuszy z nyskiej Komendy. Podczas wykładów omawiane są poszczególne bloki tematyczne dotyczące sytuacji z życia codziennego oraz z jakimi stykają się policjanci w trakcie służby. Tematyka zajęć obejmuje również elementy słownictwa specjalistycznego, związanego ze służbą policyjną i działaniami służb mundurowych w strefie przygranicznej. Kurs usprawni komunikację językową pomiędzy polskimi i czeskimi policjantami, jak również pozytywnie wpłynie na realizację wspólnych polsko-czeskich patroli. Dzięki takiej współpracy obywatele obu państw w rejonie przygranicznym będą się czuli bezpieczniej.

Źródło KPP Nysa

1069
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 12:13 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze budynku w Prószkowie na rynku.

Wiadomości

Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano dzisiaj (29.03) do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Goli Grodkowskiej.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mężczyznę i kobietę, podejrzanych o kradzieże w jednej