Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nysa: 49-latek kierował autem mając ponad 2 promile. Dzięki reakcji świadków nie doszło do tragedii.

49-letni mężczyzna, wsiadł za kierownicę osobowej toyoty po alkoholu. Jak oświadczyli świadkowie – wymusił pierwszeństwo przejazdu

Nysa: 49-latek kierował autem mając ponad 2 promile. Dzięki reakcji świadków nie doszło do tragedii.

49-letni mężczyzna, wsiadł za kierownicę osobowej toyoty po alkoholu. Jak oświadczyli świadkowie – wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu innemu uczestnikowi ruchu.

Na szczęście zareagowali świadkowie, zabrali mu kluczyki i przekazali policjantom. Mężczyzna miał 2,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz czekają go surowe konsekwencje.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.09.2023 r.) około godz. 22:20 na skrzyżowaniu ul. Sucharskiego oraz Moniuszki w Nysie. Poruszający się tam kierujący zauważyli jak z ul. Moniuszki, na skrzyżowanie gwałtownie wjeżdża mężczyzna kierujący toyotą. Na dodatek ten mężczyzna wymusił pierwszeństwo innemu uczestnikowi ruchu. Widząc to, świadkowie zareagowali natychmiast. Gdy pojazd  marki toyota zatrzymał zię, odebrali klucze od 49-latka.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało przepuszczenia świadków były słuszne. 49-letni mieszkaniec naszego miasta miał 2,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazy, a pojazd którym się poruszał został odholowany.

Dzięki reakcji świadków nie doszło do tragedii. Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację nie bądźmy bierni! Reagujmy! Nie odpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Źródło KPP w Nysie

1298
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości