Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Nowy punkt wymazowy działający 24/7

Od czwartku (03.02.2022 r.) rozpoczyna pracę pierwszy w województwie punkt

Nowy punkt wymazowy działający 24/7

Od czwartku (03.02.2022 r.) rozpoczyna pracę pierwszy w województwie punkt wymazowy, w którym można wykonać test ANTYGENOWY 24 godziny 7 dni w tygodniu. Punkt zlokalizowany jest przy 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu (ul. Wróblewskiego).

Przypominamy, że na terenie województwa opolskiego działają 24 stacjonarne punkty wymazowe oraz 8 karetek wyjazdowych, które wykonują testy w miejscu zamieszkania pacjenta. W ubiegłym tygodniu uruchomiono 1 dodatkowy punkt wymazowy w Opolu, a w przyszłym tygodniu planowane jest otwarcie kolejnego punktu wymazowego. Istniejące już punkty stale wydłużają godziny pracy tak, aby umożliwić wykonanie wymazu o różnych porach dnia.

Ponadto, w regionie zgłosiło się 10 aptek chętnych do przeprowadzania testów antygenowych, z czego 6 prowadzi już testy.

W najbliższych dniach rozpocznie pracę 14 punktów wymazowych wykonujących wyłącznie testy antygenowe (w tym punkt w Opolu pracujący w systemie 24/7).

źródło: Opolski Oddział Wojewódzki NFZ Foto Archiwum

1947
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipca po godzinie 15:00 policjanci z ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie z nr alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym na trasie Opole

Z ostatniej chwili

Do Polski trafiła już pierwsza partia z 300 zamówionych pojazdów Couguar 4x4. Zanim jednak przekazane zostaną do jednostek wojskowych

Z ostatniej chwili

Na terenie zakładu mleczarskiego, podczas transportu, z wózka widłowego spadł pojemnik z 50-procentowym roztworem kwasu azotowego.