Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nowe pomieszczenia Stanowiska Kierowania KM PSP w Opolu.(Zdjęcia)

W lutym 2021 roku ukończono modernizację pomieszczeń Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu.

Nowe pomieszczenia Stanowiska Kierowania KM PSP w Opolu.(Zdjęcia), skkm, stanowisko kierowania, sk Opole, stanowisko 998, komendant wojewódzki, komendant miejsski, prezydent miasta Opola, zastępcy komendanta miejskiego, komendant straży pożarnej, nowe stanowisko , stanowisko po remoncie,

W lutym 2021 roku ukończono modernizację pomieszczeń Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu.

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Opolu mogą pochwalić się nowoczesnym miejscem do pełnienia całodobowej służby przez dyżurnych SK PSP wraz z niezbędnym zapleczem socjalnym.

Remont i modernizacja obejmowała szereg prac budowlanych oraz wymianę i unowocześnienie instalacji teletechnicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Stanowiska Kierowania KM PSP w Opolu.

Obecnie strażacy w Opolu dysponują trzema równorzędnymi stanowiskami dyspozytorskimi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt informatyczny oraz konsolę zapewniającą integrację systemów łączności wykorzystywanych przy koordynacji działań ratowniczych prowadzonych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta Opola i powiatu opolskiego.

Środki na remont pomieszczeń oraz modernizację systemu łączności pochodziły z budżetu państwa przy wsparciu KW PSP w Opolu (404 tys. zł.) oraz z budżetu Miasta Opola (154 tys. zł).

12 marca 2021 roku wizytację SK KM PSP w Opolu przeprowadził Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu bryg. Wojciech Nawara oraz Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu oraz mł. bryg. Marcin Urban naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego KM PSP w Opolu
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak

2873
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia o godz. 18.47 na drodze wojewódzkiej nr 426, która łączy Zawadzkie ze Strzelcami Opolskimi. Kierowca skody fabii wypadł

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia o godzinie 13:50 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze samochodu na ul.Sołtysów w Opolu.

Z ostatniej chwili

W środę 16 listopada o godzinie 14:05 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego straży pożarnej o pożarze w miejscowości Złotniki koło Opola.

Z ostatniej chwili

W dniu 4 listopada około godziny 02:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Radzikowice.