Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nowe policyjne motocykle bmw w KMP w Opolu oraz komendzie powiatowej w Kędzierzynie – Koźlu.(Zdjęcia)

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz komendy powiatowej w Kędzierzynie – Koźlu otrzymali nowoczesne motocykle

Nowe policyjne motocykle bmw w KMP w Opolu oraz komendzie powiatowej w Kędzierzynie - Koźlu policji.(Zdjęcia)

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz komendy powiatowej w Kędzierzynie – Koźlu otrzymali nowoczesne motocykle do patrolowania dróg.

BMW R 1250 RT są oznakowane oraz dodatkowo wyróżnione wyrazistymi, odblaskowymi malowaniami. Jest też na nich nasze motto „Pomagamy i chronimy”. Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Policjanci z Opola i Kędzierzyna-Koźla otrzymali po 2 nowoczesna motocykle do patrolowania dróg naszego województwa. Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy podgrzewane manetki, siedzenia oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania. Wszystko to sprawia, że motocykl ten w sytuacjach awaryjnych, na zakorkowanych miejskich ulicach, skutecznie i szybko dojedzie na miejsce.

Ostatnio 2 takie motocykle trafiły do Nysy. Opolscy policjanci, w tym roku mają otrzymać jeszcze 14 takich maszyn, które trafią do poszczególnych komend powiatowych naszego garnizonu.

Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło KWP w Opole

1331
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło

Z ostatniej chwili

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego