Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka. 33-latek miał 1,5 promila i teraz grozi mu 2 lata więzienia.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka. 33-latek miał 1,5 promila i teraz grozi mu 2 lata więzienia.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to by pijani kierowcy byli bezkarni.

Wzorową postawą wykazał się świadek, który dzięki swojej reakcji uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu 33-latkowi. Mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz dzięki zgłoszeniu odpowie za złamanie prawa.

W czwartek tuż przed północą dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on podejrzanie zachowującego się właściciela nissana.

Oficer dyżurny, na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy. Na jednej ze stacji paliw w mieście zastali zgłaszającego, który wskazał im podejrzewanego mężczyznę. Jak oświadczył na jednej z ulic zauważył jak kierowca nissana jedzie bardzo powoli. Wzbudziło to podejrzenie zgłaszającego. Dlatego postanowił jechać za nim. Kiedy zauważył, że mężczyzna zatrzymuje się na stacji paliw i chwiejnym krokiem wychodzi z samochodu szybko zareagował. Zablokował swoim samochodem wyjazd mężczyźnie i o swoich podejrzeniach poinformował mundurowych.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33-latka. Mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierowcy często są również odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie a nawet życie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy jesteś świadkami że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj i poinformuj nas o tym dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło KPP w Brzegu

1639
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany