Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

NIETRZEŹWI ZA KIEROWNICĄ SĄ ZAGROŻENIEM!

Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu.

Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu. Podczas minionego weekendu krapkowiccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Obaj zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.
Podczas minionego weekendu na drogach powiatu krapkowickiego, policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Wśród zatrzymanych był kierowca osobowego opla i rowerzysta.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, tuż po godz. 22:00. Funkcjonariusze krapkowickiej komendy patrolując ulicę Prudnicką zauważyli osobowego opla, którego tor jazdy wskazywał, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Badanie alkomatem pokazało, że 58-letni mieszkaniec gminy Krapkowice ma blisko promil alkoholu w organizmie. Z kolei 45-letni rowerzysta zatrzymany do kontroli w Zdzieszowicach, kierował jednośladem, mając ponad pół promila.

Obaj zatrzymani odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem.

Pamiętajmy!

będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym. KPP w Krapkowicach

752
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

20 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu przeprowadzą działania pn. „Bezpieczna autostrada A4” .

Wiadomości

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Wiadomości

Policjanci zakończyli akcję pn. "Wszystkich Świętych", która w tym roku trwała 6 dni. Mundurowi odnotowali w tym czasie 7 wypadków drogowych

Wiadomości

Kierowca bmw nie zastosował się do obowiązujących limitów prędkości, jadąc 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”.