Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nielegalni imigranci schowali się w transporcie świątecznych choinek.

W czwartek (10. grudnia), policjanci z Brzegu dokonali kontroli ciężarówki, którą przewożone były choinki.

nielegalni imigranci, ukryci pod chionka,i, w transporcie, w choinkach, doatwawa, ukryci, policja, straż graniczna, pogranicznicy, gazeta Opole, gazeta Opolska,

W czwartek (10. grudnia), policjanci z Brzegu dokonali kontroli ciężarówki, którą przewożone były choinki. Okazało się, że w naczepie oprócz świątecznych drzewek było trzech Afgańczyków. Sprawą nielegalnych cudzoziemców zajęli się funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
– Trzech Afgańczyków, którzy ukryci wśród przewożonych choinek w naczepie polskiego tira, przekroczyło nielegalnie granicę z Czech do Polski. Funkcjonariusze Straży Granicznej informację o trzech cudzoziemcach ujawnionych w m. Pisarzowice (powiat brzeski) otrzymali od policjantów z Brzegu. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu ustalili, że mężczyźni to prawdopodobnie obywatele Afganistanu. Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali oni zatrzymani. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza języka dla nich zrozumiałego, potwierdzono afgańskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn – informuje Śląski Oddział Straży Granicznej.
W stosunku do obywateli Afganistanu wszczęte zostało postępowanie administracyjne, które prawdopodobnie zakończy się wydaniem decyzji o nakazie powrotu do swojego kraju. Mężczyźni usłyszeli także zarzut popełnienia przestępstwa polegającego polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy RP przy użyciu podstępu.
– Przesłuchani w charakterze podejrzanych cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat. Na podstawie decyzji sądu, obcokrajowcy zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców – czytamy w komunikacie ŚOSG. Źródło www.brzeg24.pl

Foto  ŚOSG

2265
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 12:13 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze budynku w Prószkowie na rynku.

Wiadomości

Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano dzisiaj (29.03) do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Goli Grodkowskiej.

Z ostatniej chwili

Policjanci z Krapkowic zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mężczyznę i kobietę, podejrzanych o kradzieże w jednej