Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

NIEBEZPIECZNE WYPRZEDZANIE W KAMERZE RADIOWOZU (Wideo)

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy dostawczego renault i wyprzedzanie na tzw.

NIEBEZPIECZNE WYPRZEDZANIE W KAMERZE RADIOWOZU (Wideo)

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy dostawczego renault i wyprzedzanie na tzw. trzeciego zostało nagrane na vidorejestratorze krapkowickiej drogówki. 33-letni mężczyzna rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego, nie upewniając się czy ma wystarczająco miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na niego wysoki mandat i punkty karne.
Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 15.00, na trasie między Krepną a Obrowcem. Wtedy policjanci krapkowickiej grupy Speed patrolowali nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem drogę wojewódzką 423. W pewnym momencie, funkcjonariusze zauważyli, że jadące przed nimi pojazdy, zaczęły gwałtownie hamować i zjeżdżać na pobocze. Przyczyną tych manewrów było zachowanie kierującego dostawczym renault. Mężczyzna jadąc prawym pasem jezdni, rozpoczął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, zjechał na przeciwległy pas ruchu, nie upewniając się czy ma wystarczająco miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Tym nieodpowiedzialnym zachowaniem 33-letni mieszkaniec Katowic spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 33-latka wysoki mandat oraz punkty karne.

Przypominamy!

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to nadal jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Źródło KPP Krapkowice

3569
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 9 grudnia o godzinie 19:30 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na skrzyżowaniu ulic Kowalczyków - Jagiellonów w Opolu.

Wiadomości

We wtorek 6 grudnia po godzinie 22:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o samochodzie, który wjechał w latarnię na Placu Wolności w Opolu.

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia o godz. 18.47 na drodze wojewódzkiej nr 426, która łączy Zawadzkie ze Strzelcami Opolskimi. Kierowca skody fabii wypadł

Wiadomości

Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło Nysie.