Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

NIEBEZPIECZNE WYPRZEDZANIE W KAMERZE RADIOWOZU (Wideo)

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy dostawczego renault i wyprzedzanie na tzw.

NIEBEZPIECZNE WYPRZEDZANIE W KAMERZE RADIOWOZU (Wideo)

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy dostawczego renault i wyprzedzanie na tzw. trzeciego zostało nagrane na vidorejestratorze krapkowickiej drogówki. 33-letni mężczyzna rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego, nie upewniając się czy ma wystarczająco miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na niego wysoki mandat i punkty karne.
Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 15.00, na trasie między Krepną a Obrowcem. Wtedy policjanci krapkowickiej grupy Speed patrolowali nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem drogę wojewódzką 423. W pewnym momencie, funkcjonariusze zauważyli, że jadące przed nimi pojazdy, zaczęły gwałtownie hamować i zjeżdżać na pobocze. Przyczyną tych manewrów było zachowanie kierującego dostawczym renault. Mężczyzna jadąc prawym pasem jezdni, rozpoczął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, zjechał na przeciwległy pas ruchu, nie upewniając się czy ma wystarczająco miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Tym nieodpowiedzialnym zachowaniem 33-letni mieszkaniec Katowic spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 33-latka wysoki mandat oraz punkty karne.

Przypominamy!

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to nadal jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Źródło KPP Krapkowice

3755
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (środa, 7 czerwca) około godziny 16.30 na DK40 pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło