Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

NIEBEZPIECZNE WYPRZEDZANIE W KAMERZE RADIOWOZU (Wideo)

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy dostawczego renault i wyprzedzanie na tzw.

NIEBEZPIECZNE WYPRZEDZANIE W KAMERZE RADIOWOZU (Wideo)

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy dostawczego renault i wyprzedzanie na tzw. trzeciego zostało nagrane na vidorejestratorze krapkowickiej drogówki. 33-letni mężczyzna rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego, nie upewniając się czy ma wystarczająco miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na niego wysoki mandat i punkty karne.
Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 15.00, na trasie między Krepną a Obrowcem. Wtedy policjanci krapkowickiej grupy Speed patrolowali nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem drogę wojewódzką 423. W pewnym momencie, funkcjonariusze zauważyli, że jadące przed nimi pojazdy, zaczęły gwałtownie hamować i zjeżdżać na pobocze. Przyczyną tych manewrów było zachowanie kierującego dostawczym renault. Mężczyzna jadąc prawym pasem jezdni, rozpoczął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, zjechał na przeciwległy pas ruchu, nie upewniając się czy ma wystarczająco miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Tym nieodpowiedzialnym zachowaniem 33-letni mieszkaniec Katowic spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 33-latka wysoki mandat oraz punkty karne.

Przypominamy!

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to nadal jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Źródło KPP Krapkowice

3408
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca audi wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, a prowadzący ciężarowe volvo wykonał ten sam manewr na przejściu dla pieszych.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.

Z ostatniej chwili

W piątek 1 lipcu przed godziną 14:00 doszło do zderzenia drogowego w Namysłowie w rejonie ronda imienia Grota Roweckiego.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (30.06) około godz. 14:20. Kierujący samochodem osobowym wjechał na przejazd kolejowy wprost pod