Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Nie odśnieżone chodniki na terenie Opola.MZD w Opolu będzie nakładać kary na wykonawcę usługi.

W związku z tym, że wykonawcy odpowiedzialni za odśnieżanie chodników na terenie Opola

zima, zima w opolu, zasypane choniki, nie odsnieżone chodniki, zasypane śniegiem chodniki, zima w mieście, chodniki w śnniegu, kary za brak odśnieżania, Nie odśnieżone chodniki na terenie Opola.MZD w Opolu nalicza karę od wykonawcy!

W związku z tym, że wykonawcy odpowiedzialni za odśnieżanie chodników na terenie Opola nie wywiązują się należycie z obowiązków zawartych w umowie na zimowe utrzymanie miasta, podjęliśmy decyzję o naliczaniu kar. Kary są naliczane od poniedziałku (8.02) do momentu, w którym stan ciągów pieszych nie będzie satysfakcjonujący. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ mimo naszego ciągłego nadzorowania sytuacji w Opolu i wskazywania zaniechań w obowiązkach firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie chodników sytuacja nie ulega poprawie. Mamy wiele zastrzeżeń nie tylko do jakości świadczonych usług, ale też do ilości środków używanych przez wykonawców. Chodzi tu przede wszystkim o ilość sprzętu oraz pracowników.
Mimo prawie czterech dni od ustania intensywnych opadów śniegu, wciąż zdecydowana większość chodników jest w stanie, który utrudnia przemieszczanie się przede wszystkim osobom starszym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, o kulach czy rodzicom z wózkami. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, stąd decyzja o naliczaniu kar za nienależyte utrzymanie chodników.
Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda na drogach. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wciąż są miejsca wymagające interwencji. Na bieżąco zbieramy informacje od Mieszkańców i interweniujemy.
Za sytuację, której doświadczyli Mieszkańcy chcielibyśmy po raz kolejny przeprosić. Jednocześnie zapewniamy, że używamy wszystkich możliwych środków aby sytuacja jak najszybciej uległa poprawie.

Źródło MZD w Opolu

2782
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Uncategorized

Jesień za pasem, więc wiele osób szykuje się do zmiany swojej garderoby i schowania rzeczy letnich,

Z ostatniej chwili

Pierwsze 3 pojazdy marki Solaris są już w zajezdni MZK, kolejne 2 przyjadą w najbliższych dniach.

Z ostatniej chwili

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o przymrozkach, które nawiedzą nasz region.

Z ostatniej chwili

W Środę 13 kwietnia po godzinie 14:00 policjanci z ruchu drogowego z KWP w Opolu dostali zgłoszenie o zderzeniu autobusu z autem dostawczym