Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nawigacja kierującego ciężarówką wyprowadziła w …(Zdjęcia)

Systemy GPS, w tym nawigacje samochodowe, co do zasady znacząco ułatwiają pracę kierowcom, ale w tym przypadku było zupełnie odwrotnie.

Nawigacja kierującego ciężarówką wyprowadziła w ...(Zdjęcia)

Systemy GPS, w tym nawigacje samochodowe, co do zasady znacząco ułatwiają pracę kierowcom, ale w tym przypadku było zupełnie odwrotnie.

Nawigacja wskazała kierowcy drogę, której nie było, a przynajmniej przejazd polną trasą był niemożliwy. Kiedy mężczyzna zorientował się, że „coś tu nie gra”, było już za późno, bo ciężarówka ugrzęzła w błocie.
Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Kierowca ciężarówki poruszał się drogą krajową nr 39 i prawdopodobnie zmierzał do jednej z fabryk w Skarbimierzu-Osiedle. W pewnym momencie nawigacja pokazała mu najkrótszą trasę i zaproponowała zjazd z DK 39. Kierowca MAN-a postanowił podążać za wskazówkami GPS, ale w pewnym momencie zrozumiał, że to nie jest droga dla niego.

Droga polna wzdłuż potoku Pępickiego okazała się zbyt wąska i grząska, aby mógł na niej zawrócić. Ostatecznie pojazd zakopał się w błocie, a kierowca na pomoc czekał całą noc. Następnego dnia przy użyciu ciężkiego sprzętu samochód został wyciągnięty, a mężczyzna ruszył w dalszą podróż – nie wiadomo tylko, czy skorzystał z nawigacji.

Źródło www.brzeg24.pl Foto prostozopolskiego.pl

2316
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W piętek 30 września o godzinie 7:20 służy ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Bierdzany.

Wiadomości

Wspólne działania CBŚP i PK doprowadziły do zatrzymania 4 osób i przejęcia m.in. części i podzespołów samochodowych pochodzących

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.