Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Na pasach schowaj telefon. Za niestosowanie się grozi mandat w wysokości 300 złotych!

Przypominamy o wprowadzonych nowych przepisach w ruchu drogowym. Nowelizacje dotyczą nie tylko kierowców ale również pieszych.

Na pasach schowaj telefon. Za niestosowanie się grozi mandat w wysokości 300 złotych!

Przypominamy o wprowadzonych nowych przepisach w ruchu drogowym. Nowelizacje dotyczą nie tylko kierowców ale również pieszych. Od 1 czerwca, każda osoba korzystająca z przejść dla pieszych, również musi stosować się do nowych regulacji.

Wchodzenie na jezdnię przez nieuważnych pieszych, którzy w tym czasie rozmawiają przez telefon lub piszą w tym czasie SMS-y to prawdziwa zmora kierowców. Dlatego nowelizacja przepisów, dotyczy przede wszystkim tego zagadnienia.

Kierowcom już od dawna nie wolno korzystać z komórki podczas prowadzenia pojazdu. Od 1 czerwca taki sam zakaz obowiązuje każdego pieszego wchodzącego na jezdnię. Rozmowy przez telefon i patrzenie w ekran jakichkolwiek urządzeń elektronicznych, podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz na przejściu dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni jest zabronione. Za niestosowanie się do takiego zakazu, korzystania z urządzeń mobilnych typu telefon lub smartfon, grozi mandat w wysokości 300 złotych.

Pamiętajmy, że korzystanie z telefonu komórkowego w pobliżu ruchliwej ulicy, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, zmniejsza koncentrację tak poruszających się uczestników ruchu drogowego. Stanowi to niejednokrotnie przyczynę groźnych kolizji lub wypadków, a w zdarzeniach tych najczęściej cierpią piesi.

Wprowadzone przepisy, nie zwalniają pieszych z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. W dalszym ciągu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Źródło KPP Namysłów

973
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.