Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team nie zwalniają tempa i zgarniają kolejne puchary w Mistrzostwach Polski Enduro.

Dębska Wola koło Kielc była areną zmagań motocyklistów enduro

Dębska Wola koło Kielc była areną zmagań motocyklistów enduro podczas 5. i 6. rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 143 riderów, wśród których nie zabrakło reprezentantów opolskiego klubu. Organizatorzy przygotowali dla zawodników ponad 30-kilometrową trasę oraz trzy próby sprawności terenowej, każda o długości ok. 6 km, które zostały wytyczone w Nidzie, Dębskiej Woli i Łukowej. Rajdową trasę motocykliści przemierzali wielokrotnie przy zmiennej pogodzie i podróżowali po zróżnicowanym podłożu. Końcową klasyfikację w poszczególnych klasach wyłoniła suma uzyskanych czasów z pomiarów przejazdów z prób testowych enduro i cross.

W mistrzowskiej klasie E1 walka o miejsca na podium rozegrała się pomiędzy motocyklistami opolskiego klubu oraz Kamilem Narowskim (CKM Cieszyn). Ostatecznie triumfował Patryk Kuleszo przed Narowskim i Wojciechem Latałą. W tej samej klasie Przemysław Liszka uplasował się na 8. pozycji. Kolejny świetny wynik zanotował Igor Gromek w klasie Junior 85, zajmując miejsce na trzecim stopniu podium. Zwyciężył Hubert Romaniec (KKM WENA Kielce) przed Maciejem Brzezickim (KKM Kwidzyn). Z kolei w klasie Masters ton rywalizacji nadawali Zbigniew Lech i Wojciech Rencz (Automobilklub Głogów). Wygrał Rencz przed motocyklistą opolskiego klubu, a mistrzowskie podium uzupełnił Tomasz Synochowski (KKM Wena Kielce). Natomiast 7. miejsce przypadło Krzysztofowi Szczypce. Wyniki uzyskane przez motocyklistów HAWI Racing Team przyczyniły się do wywalczenia trzeciego miejsca w klasyfikacji klubowej i pierwszego w klasyfikacji zespołów sponsorskich. W pucharowej klasie E1 zbierający doświadczenie Grzegorz Bogulak był piąty.

– To był świetny endurowy weekend w Dębskiej Woli. Ciekawe i wymagające próby, długie dojazdówki, zróżnicowana pogoda, czyli w końcu prawdziwe enduro! – skwitował Krzysztof Szczypka.

W opolskiej ekipie zabrakło Jakuba Kowalskiego, który w tym samym czasie w Lipnie startował w 4. rundzie Mistrzostw Polski w motocrossie. Następne rundy enduro zostaną rozegrane 18 i 19 czerwca w Cieninie koło Wrocławia.

Działalność sportową HAWI Racing Team wspierają samorządy Województwa Opolskiego i Miasta Opole.

Autorzy zdjęć: Piotr Kumiec, Robert Frydrych, Krzysztof Szczypka i klubowe.

768
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Sport

W sobotni wieczór opolskiej Stegu Arenie odbyła się druga gala sportów alki Lewy

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic