Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

MIESZKAŃCY ZAWADZKIEGO MAJĄ DO DYSPOZYCJI NOWY KOMISARIAT

Policjanci i pracownicy cywilni z Zawadzkiego rozpoczęli już pracę w nowym budynku przy ulicy Kolejowej 14.

zawadzkie, nowy komisariat, komisariat zawadzkie, zawadzkie policja, nowy komisariat policji zawadzkie, zawadzkie policja, nowy zawadzkie,

Policjanci i pracownicy cywilni z Zawadzkiego rozpoczęli już pracę w nowym budynku przy ulicy Kolejowej 14. Mają do dyspozycji nowoczesny komisariat, parking oraz garaże dla pojazdów służbowych. Budynek zapewnia również bezpieczeństwo oraz wygodę dla interesantów, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja została sfinansowana z Programu Modernizacji Policji.

Dotychczasowy budynek Komisariatu Policji w Zawadzkiem był mało funkcjonalny. Warunki nie pozwalały na wygospodarowanie pomieszczenia do obsługi interesantów, a strome schody prowadzące do budynku oraz pomieszczeń biurowych stanowiły duże utrudnienie, w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a także potrzebom funkcjonariuszy, w lipcu 2019 roku nastąpiło rozpoczęcie budowy nowego komisariatu. Zakończenie prac oraz odbiór budynku odbył się w grudniu 2020 roku.
Dwukondygnacyjny budynek spełnia standardy techniczne, architektoniczne i funkcjonalne. Na parterze mieści się poczekalnia wraz z toaletą przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu znajdują się pomieszczenia biurowe, zaplecze socjalne, sala odpraw, a także pomieszczenie dla osób zatrzymanych.
Do dyspozycji interesantów jest parking, którego brakowało przy dotychczasowej siedzibie. Policjanci natomiast korzystają z wydzielonego parkingu dla pojazdów służbowych oraz trzech garaży.KPP w Strzelcach Opolskich

1355
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie, które niestety towarzyszy wielu zdarzeniom związanym z kradzieżą rowerów.

Wiadomości

23-latek miał rzucać płytami chodnikowymi w szyby samochodowe, uszkadzając w ten sposób dwa pojazdy.

Z ostatniej chwili

39-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego uszkodził budynek kolejowy w m. Zawadzkie.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 13 marca służby ratunkowe dostały wezwanie z nr alarmowego 112 do otwarcie mieszkania na ul. Nowe Osiedle w Zawadzkiem.