Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Mężczyzna z zabranymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, spowodował wypadek. Całe zajście widzieli inspektorzy ITD z Opola.

17 marca br. około godz. 9:50 na węźle Dąbrówka, kierujący busem marki Renault, zjechał z Autostrady A4 i chcąc skierować

Mężczyzna z zabranymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, spowodował wypadek. Całe zajście widzieli inspektorzy ITD z Opola.

17 marca br. około godz. 9:50 na węźle Dąbrówka, kierujący busem marki Renault, zjechał z Autostrady A4 i chcąc skierować się w stronę Opola, nie zachował wymaganej ostrożności i wykonał manewr skrętu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi osobowemu marki Audi, w którym podróżowały dwie osoby. Kierujący pojazdami, bezpośrednio po zdarzeniu, nie skarżyli się na dolegliwości, natomiast pasażerka Audi została opatrzona przez służby medyczne, a następnie w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań zabrana do jednego z opolskich szpitali. Młoda kobieta skarżyła się na ból nóg, zostały jej usztywnione i w takim stanie została przewieziona do szpitala. Do zdarzenia doszło bezpośrednio przed oznakowanym pojazdem Inspekcji Transportu Drogowego, którym patrol opolskich inspektorów pełnił służbę na Autostradzie A4. Inspektorzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, wezwali na miejsce właściwe służby, a do czasu ich przybycia zabezpieczali miejsce wypadku i kierowali ruchem. Jak się okazało, sprawca wypadku miał zatrzymane – za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych – prawo jazdy.

Źródło i Foto WITD w Opolu

3646
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.

Z ostatniej chwili

Na opolskim odcinku autostrady A4, na wysokości Jankowic Wielkich, jadąca w kierunku Wrocławia ciężarówka zjechała z drogi i przewróciła się.