Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Mężczyzna z zabranymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, spowodował wypadek. Całe zajście widzieli inspektorzy ITD z Opola.

17 marca br. około godz. 9:50 na węźle Dąbrówka, kierujący busem marki Renault, zjechał z Autostrady A4 i chcąc skierować

Mężczyzna z zabranymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, spowodował wypadek. Całe zajście widzieli inspektorzy ITD z Opola.

17 marca br. około godz. 9:50 na węźle Dąbrówka, kierujący busem marki Renault, zjechał z Autostrady A4 i chcąc skierować się w stronę Opola, nie zachował wymaganej ostrożności i wykonał manewr skrętu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi osobowemu marki Audi, w którym podróżowały dwie osoby. Kierujący pojazdami, bezpośrednio po zdarzeniu, nie skarżyli się na dolegliwości, natomiast pasażerka Audi została opatrzona przez służby medyczne, a następnie w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań zabrana do jednego z opolskich szpitali. Młoda kobieta skarżyła się na ból nóg, zostały jej usztywnione i w takim stanie została przewieziona do szpitala. Do zdarzenia doszło bezpośrednio przed oznakowanym pojazdem Inspekcji Transportu Drogowego, którym patrol opolskich inspektorów pełnił służbę na Autostradzie A4. Inspektorzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, wezwali na miejsce właściwe służby, a do czasu ich przybycia zabezpieczali miejsce wypadku i kierowali ruchem. Jak się okazało, sprawca wypadku miał zatrzymane – za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych – prawo jazdy.

Źródło i Foto WITD w Opolu

3953
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 2 października o godzinie 15:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku w Namysłowie

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 2 października o godzinie 14:29 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Czarnowąs.

Wiadomości

W piątek 29 września 2023 r. o godzinie 23:21 do Stanowiska Kierowania

Z ostatniej chwili

W sobotę 30 września o godzinie 12:57 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku w Zdzieszowicach na ulicę Fabryczną.