Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Mężczyzna z zabranymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, spowodował wypadek. Całe zajście widzieli inspektorzy ITD z Opola.

17 marca br. około godz. 9:50 na węźle Dąbrówka, kierujący busem marki Renault, zjechał z Autostrady A4 i chcąc skierować

Mężczyzna z zabranymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, spowodował wypadek. Całe zajście widzieli inspektorzy ITD z Opola.

17 marca br. około godz. 9:50 na węźle Dąbrówka, kierujący busem marki Renault, zjechał z Autostrady A4 i chcąc skierować się w stronę Opola, nie zachował wymaganej ostrożności i wykonał manewr skrętu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi osobowemu marki Audi, w którym podróżowały dwie osoby. Kierujący pojazdami, bezpośrednio po zdarzeniu, nie skarżyli się na dolegliwości, natomiast pasażerka Audi została opatrzona przez służby medyczne, a następnie w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań zabrana do jednego z opolskich szpitali. Młoda kobieta skarżyła się na ból nóg, zostały jej usztywnione i w takim stanie została przewieziona do szpitala. Do zdarzenia doszło bezpośrednio przed oznakowanym pojazdem Inspekcji Transportu Drogowego, którym patrol opolskich inspektorów pełnił służbę na Autostradzie A4. Inspektorzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, wezwali na miejsce właściwe służby, a do czasu ich przybycia zabezpieczali miejsce wypadku i kierowali ruchem. Jak się okazało, sprawca wypadku miał zatrzymane – za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych – prawo jazdy.

Źródło i Foto WITD w Opolu

3841
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 30 marca o godzinie 6:40 służby ratunkowe dostały wezwanie na numer alarmowy 112 o wypadku na obwodnicy północnej Opola.

Z ostatniej chwili

32-letnia kierująca chevroletem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, w wyniku czego zderzyła się z prawidłowo jadącym

Z ostatniej chwili

W środę 29 marca o godzinie 9:07 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora 112 o wypadku na ul. Szpitalnej w Leśnicy.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku