Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

„Mechaniczny by night”: ruszyły zapisy szkół.

Do 5 marca czekamy na zgłoszenia szkół do konkursu „Mechaniczny by night”.

„Mechaniczny by night”: ruszyły zapisy szkół

Do 5 marca czekamy na zgłoszenia szkół do konkursu „Mechaniczny by night”. Szósta edycja popularnego wydarzenia odbędzie się 31 marca br.
O tym, że warto wziąć udział w konkursie, przekonują uczestnicy ostatniej edycji. – Pobiłem rekord politechniki w nawlekaniu cieczy nienewtonowskiej na pręt pracującej wiertarki. To zadanie jest w miarę łatwe, tylko trzeba mieć na nie sposób. Fajne też było budowanie wieży z makaronu, żeby wytrzymała jak największy ciężar. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Zapraszam tu wszystkich, co roku są inne, równie ciekawe zadania – relacjonuje Oliwier Błaszczuk, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” z Raciborza. – Nasza ekipa na miejscu jest pierwszy raz, wcześniej uczestniczyliśmy w wersji online. Bardzo fajne było sprawdzanie maksymalnej mocy i prędkości, jaką jesteśmy w stanie osiągnąć na rowerze. Sprawdzaliśmy także wytrzymałość konstrukcji zbudowanych z makaronu, czego nie robi się codziennie. Zachęcam do udziału moich rówieśników, sam chętnie wybiorę się jeszcze raz. Można nie tylko rywalizować, ale także dowiedzieć się czegoś więcej i zobaczyć bardzo fajne laboratoria – mówi Łukasz Buba, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” z Raciborza.

– W tym roku przypada szósta edycja konkursu „Mechaniczny by night”, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów szkół średnich. Tematyka zadań, jakie poszczególne drużyny mają do wykonania, związana jest z kierunkami oferowanymi na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej. Np. podczas ostatniej edycji było zadanie polegające na podnoszeniu cieczy na wiertle pracującej wiertarki. Kolejne, to zadanie w którym zawodnicy na rowerze stacjonarnym musieli wygenerować jak największy moment obrotowy. Było także zadanie polegające na tworzeniu konstrukcji z makaronu i kleju i sprawdzenie jej wytrzymałości oraz zadanie związane z rozpoznawaniem rzutów bryły, jaką uczniowie trzymali w ręku – wylicza dr inż. Grzegorz Borsuk, organizator konkursu.Konkurs odbędzie się w piątek 31 marca br. w godzinach 17.30 – 21.00 na terenie budynku Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 5 w Opolu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 marca drogą mailową na adres: mechaniczny.promocja@po.edu.pl.

Źródło Politechnika Opolska

500
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W poniedziałek zawodnicy Gwardii Opole wraz z klubową maskotką odwiedzili Szkołę Podstawową

Kultura

Piastonalia to największa i najważniejsza studencka zabawa w regionie. Program tegorocznej Studenckiej Wiosny Kulturalnej na Politechnice

Wiadomości

Różnorodna tematyka warsztatów, spotkania z wykładowcami oraz studentami, wizyta w uczelnianych laboratoriach – tak

Wiadomości

Za trzy tygodnie z budynku „Lipsk” zostanie jedynie metalowa konstrukcja – sprawdziliśmy postęp prac najważniejszej inwestycji