Matej Mohorič zwycięzcą 80. Tour de Pologne UCI WorldTour.(Zdjęcia)

Cóż to był za wyścig, cóż to był za finał! Jubileuszowy, 80. Tour de Pologne UCI WorldTour przeszedł do historii. Triumfatorem został

Cóż to był za wyścig, cóż to był za finał! Jubileuszowy, 80. Tour de Pologne UCI WorldTour przeszedł do historii. Triumfatorem został Słoweniec Matej Mohorič (Bahrain-Victorious).

Finisz na krakowskich Błoniach padł łupem Tima Merliera. Dla Belga to drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji naszego narodowego wyścigu, bo najszybszy był też na pierwszym etapie. Obok walki o triumf na ostatnim, siódmym etapie, trwała też rywalizacja o wygraną w klasyfikacji generalnej ORLEN. Przed startem etapu Matej Mohorič i Joao Almeida mieli tak sam czas, ale ten pierwszy prowadził dzięki lepszym lokatom na poszczególnych etapach. Portugalczyk zapowiadał, że się nie podda i będzie walczył do końca. Słowa dotrzymał!
Było wiadomo, że jeśli gdzieś ma szukać sekund, to na lotnej premii LOTTO, gdzie do zdobycia były trzy sekundy. Gdyby tam Almeida pokonał lidera i zdobył bonifikatę, to on mógł wygrać wyścig.

UAE Team Emirates, czyli ekipa Almeidy, nie odpuściła żadnej ucieczce i stało się jasne, że cały peleton dojedzie do premii w Wilamowicach. A tam rozpoczęła się szaleńcza walka. Kolarze Bahrain Victorious, czyli ekipy Mohoriča poradzili sobie jednak lepiej i to lider wygrał premię. Na trzeciej pozycji wyścig skończył Michał Kwiatkowski.

– To był wspaniały wyścig, który trzymał w napięciu do samego końca. Od początku coś się działo i bardzo się cieszę, że kibice mogli oglądać taką walkę – podsumował dyrektor wyścigu Czesław Lang.

Oprócz klasyfikacji Oficjalnych Sponsorów przyznano także specjalną nagrodę im. Bjorga Lambrechta dla najlepszego zawodnika U23. Tę klasyfikację zwyciężył Oscar Onley (DSM- Firmenich).

Zwycięzcy klasyfikacji 80. Tour de Pologne:
Klasyfikacja Generalna ORLEN: Matej Mohorič (Bahrain Victorious)
Klasyfikacja Najlepszy Sprinter ENERGA GRUPA ORLEN: Matej Mohorić (Bahrain Victorious)
Klasyfikacja Najlepszy Góral PZU: Markus Hoelgaard (Lidl-Trek)
Klasyfikacja Najaktywniejszy kolarz LOTTO: Patryk Stosz (Reprezentacja Polski)
Klasyfikacja drużynowa KGHM: UAE Team Emirates
Klasyfikacja Najlepszy Polak ENERGA: Stanisław Aniołkowski (Powered Human Health)
Klasyfikacja Najlepszy Polak TVP: Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers)
Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne – SOUDAL – Marcin Budziński (Reprezentacja Polski)

1149

Z ostatniej chwili

W piątek 26 kwietnia o godzinie 14:40 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego na ul. Wrocławskiej na skrzyżowaniu

W piątek 26 kwietnia o godzinie 08:51 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku

W piątek 26 kwietnia o godzinie 06:49, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Opole-Krapkowice w okolicach

W czwartek 25 kwietnia o godzinie 13:36, służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku na trasie Tułowice Małe a Skarbiszowice.