Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Mając prawie 3 promile alkoholu 36-letnia kobieta rozbiła swój samochód o ścianę budynku.(Zdjęcia)

Policjanci ze Strzelec Opolskich otrzymali informację o groźnie wyglądającym zdarzeniu

Pijana kobieta wjechała w ścianę budynku

Policjanci ze Strzelec Opolskich otrzymali informację o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym. Okazało się, że 36-letnia kobieta rozbiła swój samochód o ścianę budynku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, nie dostosowała prędkości do warunków i straciła panowanie nad pojazdem. Na domiar złego była nietrzeźwa – w swoim organizmie miała 3 promile alkoholu. Na szczęście w całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale to nie jedyna taka sytuacja na drogach powiatu strzeleckiego.
W sobotę, 23 stycznia 2021 roku, strzeleccy policjanci patrolowali ulice powiatu. Około godz. 15:30 w Kadłubie funkcjonariusze zauważyli rowerzystę. Mężczyzna jechał „wężykiem”, zajeżdżając co jakiś czas daleko od pobocza drogi. Policjanci zatrzymali go do kontroli, aby sprawdzić stan trzeźwości.Wynik badania wskazał ponad 1,5 promila. Teraz 33-latek za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

To nie jedyny przypadek kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości na drogach powiatu strzeleckiego. W niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie, że w Szymiszowie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem i z impetem uderzyła w budynek gospodarczy. Kierującą okazała się 36-letnia mieszkanka powiatu strzeleckiego. Na szczęście nikt nie został ranny. Okazało się ża policyjny alkosensor wskazał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz, na co najmniej 3 lata, kobieta może otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kobieta stanie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości powoduje nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia, nie tylko kierowcy, ale także innych uczestników ruchu. Każdy obywatel ma możliwość sprawdzenia swojego stanu trzeźwości korzystając z samoobsługowego automatu do badania znajdującego się w punkcie recepcyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Ponadto o sprawdzenie swojego stanu trzeźwości można poprosić funkcjonariuszy Policji napotkanych na drodze w trakcie patrolu. Strzeleccy policjanci apelują o rozwagę na drodze!

KPP Strzelce Opolskie

3546
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Mieszkańcy woj. dolnośląskiego zakończyli swoją podróż w policyjnym areszcie, ale wcześniej wylądowali BMW w rowie.

Z ostatniej chwili

Tuż przed północą z czwartku na piątek policja zatrzymała pijanego 27-letniego kierowcę, który urządził sobie rajd po ulicy Ozimskiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

W piątek 30 września po godzinie 17:00 do dyżurnego z KWP w Opolu wpłynęło zgłoszenie o kierującej taksówką, która spowodowała kolizję

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.