ŁKS dołącza do Chemika. Pięciosetówka w drugim półfinale.

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą Developres BELLA DOLINA Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą Developres BELLA DOLINA Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź. W tej parze trudno było wskazać faworyta. Po dwóch stronach siatki stanęły bowiem aktualnie drugi i pierwszy zespół rozgrywek ligowych.

Przebieg pierwszej partii spotkania w żaden sposób nie wskazywała na podobny potencjał obu ekip. Po mocnym początku siatkarek z Rzeszowa, mocno uwidoczniła się przewaga ŁKS-u, która przerodziła się w istną dominację. Łodzianki wyszły na prowadzenie po ataku Góreckiej (10:9). Chwilę później, po ataku Scuki, było już 13:9 dla Łodzianek. Set skończył się ich wygraną do 17.

W drugim secie kibice oglądali już znacznie więcej walki. Wydawało się nawet, że zespół z Rzeszowa doprowadzi do wyrównania. Prowadził bowiem 15:11, głównie dzięki skutecznej grze w ataku Orvosovej. Jej punkty jednak nie wystarczyły i ŁKS, dzięki skutecznej pogoni wygrał do 23. Seta zakończyła atakiem Górecka.

Podobnie, jak w pierwszym meczu półfinałowym, tak i w tym nie skończyło się na trzech setach. Zawodniczki z Rzeszowa rozstrzygnęły bowiem na swoją korzyść partię trzecią, wygrywając do 20. Duży udział w tym miała Jelena Blagojevic. W końcówce seta ważne punkty dorzuciła też Szlagowska.

To, co wypracowały sobie siatkarki Developresu w trzeciej partii, kontynuowały w piątej. Tym razem to ona właśnie dominowały na boisku, czego efektem było zwycięstwo do 16 i doprowadzenie do tie breaka. Seta punktowo zaczęła Jurczyk, na 3:1 asa zaserwowała Szlagowska. Dwie nieudane akcje Scuki, najpierw blok na niej, później atak w aut, pozwoliły Rzeszowiankom odskoczyć cztery oczka (12:8). W końcówce seta trener Chiappini dał odpocząć swoim podstawowym zawodniczkom, wprowadzając na boisko Angelikę Gajer, Julitę Piasecką i Anastasię Hryshchuk.

Niesamowite emocje towarzyszyły nam w secie piątym. Przy zmianie stron Developres prowadził 8:6. ŁKS jednak wrócił do gry, doprowadzając do remisu 8:8, a po bloku na Orvosovej wyszedł na prowadzenie. W końcówce jeszcze Blagojevic próbowała pociągnąć Rzeszowianki do walki. Doprowadziła do remisu 14:14. Ostatnie słowo miała jednak Scuka, kiwką kończąc spotkanie.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Valentina Diouf.

Jutro, w meczu finałowym, ŁKS zmierzy się z Chemikiem Police. Początek spotkania o 14:30.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (17:25, 23:25, 25:20, 25:16, 14:16)
Developres: Blagojevic, Jurczyk, Centka, Kalandadze, Orvosova, Wenerska, Szczygłowska (libero) oraz Szlagowska, Rapacz, Bińczycka, Obiała,
ŁKS: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Ratzke, Scuka, Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Drabek, Piasecka, Hryshchuk,

995

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po udanym starcie w meczu 28. Kolejki przegrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3.

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki