Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kolizja z udziałem dwóch pijanych koleżanek

Kolizja, dwie nietrzeźwe kierujące, dwa zatrzymane prawa jazdy i sprawa w sądzie. Taki był finał niedzielnego spotkania zakrapianego

Kolizja z udziałem dwóch pijanych koleżanek

Kolizja, dwie nietrzeźwe kierujące, dwa zatrzymane prawa jazdy i sprawa w sądzie. Taki był finał niedzielnego spotkania zakrapianego alkoholem, podczas którego 58-latka, mimo wcześniej spożytego alkoholu, postanowiła pojechać samochodem.

Jej towarzyszka, chcąc udaremnić podróż koleżanki, zajechała jej drogę swoim Volkswagenem. Niestety doszło do zderzenia samochodów. Wtedy kierująca Volkswagenem wezwała Policję. Okazało się, że zgłaszająca również była nietrzeźwa.

24 lipca głuchołascy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Głuchołazach podczas koleżeńskiego spotkania, doszło do sprzeczki, podczas której 58-latka, po wcześniej spożytym alkoholu, postanowiła odjechać samochodem. Wtedy jej 49-letnia towarzyszka zajechała jej drogę swoim Volkswagenem. Niestety, nie stanowiło to przeszkody dla kierującej Oplem i po zderzeniu z autem koleżanki odjechała.

Chwilę później mundurowi znaleźli wskazany samochód oraz kierującą. Okazało się, że 58-latka miała w organizmie przeszło promil alkoholu. Natomiast zgłaszająca, 49-letnia kierująca Volkswagenem miał półtora promila alkoholu. Obydwu paniom zostały zatrzymane prawo jazdy, teraz zajmie się nimi Sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, kierująca Oplem odpowie również za spowodowanie kolizji.

Niestety, wciąż trafiają się osoby, które ignorują policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W ostatni weekend, tylko na drogach powiatu nyskiego, policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich doprowadziło do zdarzeń drogowych.

Pamiętaj!

będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.
To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Źródło KPP w Nysie

3671
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło

Z ostatniej chwili

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego