Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu.

W poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z mężczyzn miał ponad 2, a drugi blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

W poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z mężczyzn miał ponad 2, a drugi blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami. Natomiast następnego dnia mundurowi z drogówki zatrzymali prawo jazdy 44-letniej mieszkance naszego miasta, która spowodowała kolizję będąc w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego oraz pozostałych użytkowników dróg. Jednak pomimo ciągłych apeli kierowanych przez Policję oraz media do kierujących pojazdami, każdego dnia na polskich drogach zatrzymywane są osoby, które decydują się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu.

W poniedziałek policjanci z kozielskiego komisariatu wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich, 51-letni mężczyzna, został zatrzymany w Pawłowiczkach tuż po godzinie 16.00. Podejrzenia mundurowych wzbudził styl jazdy 51-latka. Badanie trzeźwości wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Niecałą godzinę później w miejscowości Chrósty, został zatrzymany drugi nietrzeźwy rowerzysta. Policjanci poddali 42-latka badaniu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj miłośnicy jednośladów zostali ukarani mandatami w wysokości 2 500 złotych.

Z kolei 2 sierpnia funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani na drogę wojewódzką numer 426, gdzie doszło do kolizji. 44-letnia kierująca peugeotem chcąc wycofać w polną drogę, uderzyła w nadjeżdżający pojazd. Mając podejrzenie, że sprawczyni może być pod wpływem alkoholu, policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Podejrzenia mundurowych potwierdził wynik badania. 44-latka miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Apelujemy po raz kolejny do wszystkich kierujących, aby nie pili alkoholu, jeśli zamierzają później prowadzić pojazd. Przypominamy, że alkohol:

wydłuża czas reakcji;
powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia;
obniża koncentrację;
powoduje błędną ocenę własnych możliwości;
wywołuję błędną ocenę odległości i szybkości;
wpływa negatywnie na koordynację ruchową;
Jeśli widzisz, że jakaś osoba zamierza kierować lub kieruje pojazdem będąc pod wpływem alkoholu – zareaguj, zadzwoń pod nr alarmowy 112.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle Foto Nasze archiwum

836
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.

Wiadomości

Namysłowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z przypadkowego samochodu.