Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU I Z NARKOTYKAM W ORGANIZMIE.

W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali 4 mężczyzn. Żaden z nich nie powinien wsiadać za kierownicę. Badanie na alkomacie w organizmie 20 wykazało pół promila alkoholu, a 26-latka 2,5 promila. Natomiast u dwóch pozostałych testy potwierdziły obecność narkotyków. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do wszystkich tych zdarzeń doszło w miniony weekend. W piątek policjanci kryminalni, na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli pojazd fiata. Z ich informacji wynikało, że kierowca może posiadać narkotyki. Szybko się okazało, że przypuszczenia funkcjonariuszy były trafne. 24-latek miał przy sobie porcję amfetaminy. Natomiast jego zachowanie wskazywało, że może być również pod wpływem zakazanych substancji. Test potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie.
W sobotę policjanci zatrzymali dwóch kolejnych kierowców. Kilka minut po godzinie 14:00 funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. W tym przypadku badanie na obecność narkotyków wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdują się substancje zabronione w postaci THC-5. Dodatkowo okazało się, że 38-latek wcześniej już stracił swoje prawo jazdy z tego samego powodu, a badania techniczne pojazdu były nieważne.
Tego samego dnia, o godzinie 20:00, funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 20-letniego właściciela volkswagena. Mężczyzna w organizmie miał pół promila alkoholu. Tego dnia kierował bez uprawnień. Kilka dni wcześniej stracił je za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
W niedziele chwilę przed 18:00 patrol drogowy został skierowany na trasę wojewódzką między Kościerzyce i Nowe Kolnie. Tam miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci zastali rozbitego opla i dwóch mężczyzn. 26-letni kierowca w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Natomiast 54-letni pasażer 1,5 promila. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 26-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.
Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi karę do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Natomiast 38 latek, którzy złamał sądowy zakaz musi się liczyć z wydłużeniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów do 15 lat i pozbawieniem wolności do lat 5.KPP w Brzegu

2160
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Z ostatniej chwili

2,5 promila miał kierowca zatrzymany po pościgu w okolicach Świerczowa.

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.