Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Kędzierzynianie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek 14 sierpnia siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/2024. Przed naszym zespołem

W poniedziałek 14 sierpnia siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/2024. Przed naszym zespołem intensywne 10 tygodni pracy, a już w tym tygodniu pierwszy test – na plażowych boiskach PreZero Grand Prix.

Podczas pierwszych treningów pod okiem sztabu szkoleniowego w składzie: Michał Chadała, Paweł Brandt, Justin Ziółkowski i Bartosz Hołobut trenować będzie sześciu zawodników. I tak w Kędzierzynie-Koźlu zameldowali się rozgrywający: Przemysław Stępień, atakujący: Bartłomiej Kluth, przyjmujący: Wojciech Żaliński, środkowi: Dmytro Pashytskyy i Andreas Takvam oraz libero – Korneliusz Banach.

Ze względu na obowiązki reprezentacyjne do zespołu później dołączą reprezentanci Polski: Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Bartosz Bednorz, reprezentanci Stanów Zjednoczonych Erik Shoji i David Smith oraz reprezentant Holandii Twan Wiltenburg, a także reprezentant Rumunii – Daniel Chitigoi. Również pracujący z reprezentacją Kanady Tuomas Sammelvuo dołączy do zespołu w nieco późniejszym terminie, podobnie jak członkowie sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski: Adam Swaczyna, Piotr Pietrzak i Marcin Nowakowski.

Kędzierzynianie okres przygotowawczy rozpoczęli na piasku. W pierwszych tygodniach nasz zespół będzie szlifował formę na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowanych przy stadionie „Kuźniczka”, łącząc je z jednostkami treningowymi na siłowni. – Przygotowania rozpoczęliśmy pod kątem rozgrywek PreZero Grand Prix, które rozgrywamy już w ten weekend w Gdańsku. Przed nami dwa najbliższe dni treningów na piasku, w międzyczasie będziemy na siłowni, także chłopaki będą mieli co robić. Nie pierwszy raz zaczynamy okres przygotowawczy w okrojonym składzie, także mamy doświadczenie i jesteśmy dobrej myśli – przyznał Michał Chadała, podkreślając że istotne będzie stopniowe wprowadzanie zawodników do gry. – Mieliśmy jakieś 11-12 tygodni wolnego, nie możemy więc zacząć od razu z wysokiego „C”, w tym czasie zawodnicy mieli rozpisane indywidualne plany, więc nie jest tak że zaczynamy całkowicie od zera musimy się jednak skupić na tym, aby utrzymać naszych podopiecznych w zdrowiu.

W zaplanowanym na najbliższy weekend turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pierwszej fazie zmagań zmierzy się z KGHM Cuprum Lubin (17.08, czwartek), Trefl Royal Seafood Gdańsk (18.08, piątek) oraz PGE GiEK Skrą Bełchatów (19.08, sobota).

Po dwóch tygodniach treningów na boiskach do siatkówki plażowej 28 sierpnia kędzierzynianie będą kontynuować przygotowania w HWS „Azoty. Ze względu na 6-osobowy skład, jakim dysponuje sztab szkoleniowy pierwsze mecze kontrolne rozegramy we wrześniu. I tak na początku września zaplanowany jest wspólny trening z PSG Stalą Nysa, następnie 7-8 października Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle weźmie udział w turnieju w Nysie. Zwieńczeniem okresu przygotowawczego kędzierzynian, zgodnie z tradycją, będzie rozgrywany w Zalasewie XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Źródło: zaksa.pl/ZAKSATV.

830
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Po myśli naszego zespołu rozstrzygnął się mecz 9. kolejki PlusLigi. Kędzierzynianie bez straty seta pokonali KGHM Cuprum Lubin, MVP meczu

Sport

W 9 kolejce PlusLigi siatkarze PSG Stali Nysa zmierzyli się na wyjeździe z Barkomem Lwów. Tylko w trzeciej partii gospodarze prezentowali się

Z ostatniej chwili

W czwartek po godzinie 18:00 służby zostały poinformowane o wypadku ... wozu strażackiego. Na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Karczów,

Z ostatniej chwili

Tie-breakiem zakończył się mecz 2. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Ziraatem Bankassi Ankara.